L’image contient peut-être : 1 personne, assis, chaussures et plein air

Albana Mexhuani apo siç njihet në modeling si Alba Mex, e ka nisur modelingun prej disa vitesh për të mos hequr dorë më pas prej tij. Ajo ka qenë pjesë e katalogëve të salloneve të bukurisë dhe pjesëmarrëse në shumë pasarela dhe fotoshooting. Albana Mexhuni është femër e bukur, e fortë dhe tejet punëtore. Është nga ato vajza që bënë përshtypje për tiparet e veçanta, që e bëjnë të dallohet, e te ie ne sy edhe nga larg, madje edhe nga aeroplani d to thoshim..

Ajo është tamam modele, simpatike, e bukur, me klasë, e rafinuar. Cfare dot eipieti ppzitv t’i japesh nuk gabojme sespe i shkon, ka shkruar agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” sipas se ciles agjenci Alba Mex eshte një “deutscher adler” mbasadore e bukurise dhe sharmit shqiptar në Evropë. Pra me poshte

Alba Mex ka marrë pjesë në sfilata të organizuara jo vetem en Gjemrnai por edhe në Kosovë

Por, jo vetëm kaq. Energjia e saj është e pa shtjerrshme dhe kjo i ka siguruar sukses në botën e modës në Gjermani dhe më gjerë. Albana Mexhuni, e njohur si Alba Mex, fytyra e disa markave të njohura, është imazhi i nje tipeke “shqiptare” qe do ta quanim ambasadore e kësja race te bukur, me origjine ilire dhe mu kjo ishte edhe shkaku, interesimit te  agjencise se lajmeve “Presheva jonë” t ju sjelle nje interviste eksluzive me kete vajze simpatike, sexy e plote sharm, kulure dhe edukate shqiptaro-gjermane si dhe fotomodele qe pretendon te prek majat e sukseseve e cilame bukrine dhe sharmin e saj ketyre diteve te ftofta dimri ajo po shkirene boren dhe akullin ne Gjermani, Kosove dhe Evropë..

Modelingu i hapi rrugën për t’u bërë pjesë dhe imazh i shumë projekteve publicitare ku mund të përmendim më kryesoret, një kontratë reklamash me Mary Kay Cosmetic dhe një kartë biznesi më flori, me emrin e saj Karatbars Gold Bussines. Ajo e shikon gjithmonë e mendon veten pjesëmarrëse në pasarelat botërore…!

Presheva Jonë: Alba, na thuani fillimisht per jeten e juaj ne nga Kosova dhe Gjermani

ALBA MEX: Kam qen 8 vjeqare Kur kam ardh ne Gjermani. Ne Kosovë kam disa kujtime te mira te femijeris. Kam marr shum dashuri prej prindve dhe te afermve prandaj ato kohera I kujtoj si te mira.

Presheva Jonë: Si ju lind ideja te inkuadroheni ne boten e modelimit. Sa kemi lexuar ne mediat gjermane jeni e suksesshme ne këte sfere. Mund te na i permendi disa keto suksese, defilime, aktivitetesh qe lidhen prezentimin e juaj tashme si fotomodele qe tashjme ka kaluar edhe kufijte e Gjermanis eku veproni,  ne Kosove, Shqiperi dhe vendet tjera evropiane.?

ALBA MEX: Ideja lindi sepse qe nga mosha shum e re si femij morra pjese ne teater dhe me vone dhe ne koncerte dhe manifestime duke recituar dhe vallezuar para publiku ne manifestime te ndyrshme shiptare dhe gjermane.  Me von dhe kandidate per miss dhe juri e perzgjedhur per ti votuar missat. Ideja lindi me shum duke me propozua Fotografen apo agjensit qe une te behem pjes e punes se Tyre. Ofertat me shtyn te filloj te interesohem me shum per ket. Fillova duke testuar se a po ndihna mire dhe fotoja e par beri boom

“Jeunesse Firma” qe të jep energji dhe ta “shtyen” pleqerin, te ben djal apo qik  ma t’mrin vakt, siq thone

Presheva Jonë: Veq me modeling, sigurisht studoini, punoni dhe merreni em aktivtet te lira qofte edhe biznesi sikur me kompanine e njohur gjermane “Jeunesse Firma” apo ?

ALBA MEX: Po e cakt. Jeanesse ma ka ndryshu jeten. Kam mendu qe eshte nje biznis si gjitha te tjerat, por jo, isha gabim. Jo vetem Produktet qe me kan fascinu por dhe biznisi eshte nje gje qe ta ngrit vet. Besimin dhe meson shum gjera qa më heret kurr si ke ditur. “Jeunesse Firma” qe të jep energji dhe ta “shtyen” pleqerin, te ben djal apo qik  ma t’mrin vakt, siq thone

Presheva Jonë: Po me sport, pos nie fitnes merresh edhe me sport tjeter meqe kemi peryshtpyjen vetem me fitnes nuk mund ta kesh kaq trupin e bukur? Mesa di une luani mire edhe billiardo apo?

ALBA MEX: Po sportin e kam relax dhe mbas punes ne butik shkoj drejt ne palester dhe mbas sporti e ndij veten si te lindi Perseri. Kam shum aktivititete po te ishte dita 40 or une gjithmon te isha ne Funktion. Po ne kohen e lir luaj dhe bowling dhe billiards.

Alba Mex: Ha speca djeksa se jam shqiptare, jam e serte

Presheva Jonë: Ok bukurine ta ka dhene Zoti ama megiithate dikush kujdeset per “jehshin”, grimin e juaj apo Alba. Cka ahne Alba cili eshte receti i juaj sekret per te mbajtu veten kleshut bukur ?

ALBA MEX: Po natyrisht jam faldnerues Zotit , njëkohesisht jam minjohese edhe e prinderve qe perkujdesen dhe me rrine afer per te avancuar. Sa i perket grimit dhe  per kujdesje me se shumti motra ime qe e ka kry ket zanat. Edhe ndoshta ndonje her qe skam pas perkrahje te askuj prap sjom dorzu dhe kam vazhdu rrugen qe jam nis dhe ja kam dal. Duihet bej ushtrime, por edhe ha mire si krejt shqipatret padyshim pasul e flija hahaaa por jo edhe tatlia se po e di pse hahhaa. Bile ha edhe  speca djeksa se jam shqiptare, jam e serte..

Presheva Jonë: Se fundit kemi lexuar ne fb e juaj dhe rrjetet tjera solacila shume urime..se ne nivelin e bukrise, modemit keni hipur me arat, siq thone ju nje shkallë. Cka eshte fjala ketu konkretisht ?

ALBA MEX: Po at urim ma beri Drejtori i gjeneral i  Jeunesse per gjermani. Do te thot qe u kualifikova me nje titull me te lart. Ne punen time.

L’image contient peut-être : 1 personne, debout et plein air

SHPËRNDAJE