ndeshjjddPresheve, 17 korrik  -Afer gjimnazit Skenderbu ne Presheve  dje ne oret e pasdites ka ndodhur nje aksident i papritur, por pa viktima dhe pasoja vec se i kane “cakrru” veturat.  Shkaku i aksidentit duket se  “fajtor’  ishte pak nerovoza, pak stesi e besa edhe dielli..

Ne vendin e ngjarjes kane arritur menjehere policia per ckakomunkcioni u  bllokua per 55 minuta, duke shkaktuar kolona deri ne nje kilometer. Aksidenti qe fatmiresisht kaloi pa viktima e pasoja, duket se ishte me shume nje shkolle, ishte je verejtje jo vetem per shoferet qe i ‘preken” pak veturat (jo dhe aq  shume dem. vec aq sa me pas shkue  nja dy jave me naj pllazhe ne Durres) por edhe per shoferet tjere, sidomos te rinjte te cilet ngajehere po e terprojne, po habiten, duke mos menduar se rruga nuk eshte vetem e tyre por edhe kembesoreve, femijve..

 

 

Shofer, mos dilni kot se koti ne rruge, pa nevoje jepni perparesi kembesoreve, femijeve

 

Prandaj shofer kujdes te kalojme pushime te kendshme. Te k]enaqemi me mergimtaret. Me pak ne rruge me veture, te dalim por jo pa nevoje, vec hajt me dal me shetit me ja dhene nje xhiro,  helbet mos po e zam naj femne a naj mashkull me letra e pa letra.. Nese i hapni syte si shume, kujdes po e zeni kryet juve..Fundja femrat sot jane te pjekura nuk mashtohen lehte. me shume marrin lakmi dhe e kshyrin mashkullin e ka men se sa makine.

Vec kesaj kujdes edhe rripin e sigurise denim e hani 10.000 din apo 85 euro (dmth 110 burek edhe ate me yogurt)  Dhe kujdes shikoni mire se ku  parkoni veturat, sepse kur t]e kthehni nga eja,  kafeja apo restauranti..aty skeni veturen. Per te gjetur veturen drejtohuni policise dhe mos e harroni te merrni me vete edhe kuleten..

aksidd

SHPËRNDAJE