Kombetarja shqiptare ende nuk e ka prezantuar listen e futbollisteve qe do te marrin pjese ne Euro2024, qe fillon ne Qershor ne Gjermani.

Megjithate, cka po i habit jashte mase tifozet gjithandej eshte Federata e Futbollit Shqiptare, gjegjesisht presidenti i saje Armando Duka i cili me sa duket ka vendosur ta beje “kapiten” skuadra gazetarin Blendi Fevziu, te cilin e ka nxjerre ta prezantoje bluzen e re te kombetares per ne gjermani, bluzen stervitjeve.

Do potencuar se z. Fevziu nuk eshte as artist e as super star, dhe askund ne bote nuk kemi rast ku nje gazetar del si maneken te prezantoje inovacione.

Shqiperia dhe shqipetaret kane mjaftueshem futbollist te famshem, artiste apo te ngjashem te cileve do tu kishe me shume hije prezantimi i bluzes se kombetares, sesa e dikujt si Blendi Fevziu i cili perkunder rrespektit qe mund te kemi per te, nuk ka asnje pike te perbashket me sport.

SHPËRNDAJE