« Me Pasionin e saj per Muzik dhe kengen “I love it”, ka deshir Bernerja Albana Azizi te hyn ne Finale ne Eurovision Song Contest » është ky titulli i intervistës që gazetari zviceran e ka zhvilluar me këngëtaren tonë të njohur Albana Azizi botuar në fund të  kesaj jave ne gazeten e kryeqytetit të Zvicrës « Berner Bär », njofton agjencia informative « Presheva Jonë »

Kështjella PEPSHI

Berne, 30 tetor/ AIK-Presheva Jone
 
« Shqiptarja,  bernuazja Albana Azizi është futur ne skenen Muzikore me sukses. Ajo ka marrur pjese ne Eurovision Song Contest. Me kete pjesmarje e diplomuar si Dentalassistentin don ta ploteson endren e saj femiror. Nga Femirija ka qene deshira e saj te jete ne her ne jet ne ket bine… “ (“I Lovet it” wills die Bernerien Albana Azizi in die Eurovision Song Contest Entscheidungesshow schaffen) thuhet fillim të  intervistës në gazeten e kryeqyteit të Zvicrës « Berner Bär » zhvilluar me këngëtaren tonë të njohur Albana Azizi botuar gjatë kësaj jave, njofton agjencia informative « Presheva Jonë ».

« Me Pasionin e saj per Muzik dhe kengen “I love it”, ka deshir Bernerja Albana Azizi te hyn ne Finale ne Eurovision Song Contest » është ky titulli i intervistës që gazetari zviceran e ka zhvilluar me këngëtaren tonë të njohur Albana Azizi botuar në fund të  kesaj jave ne gazeten e kryeqytetit të Zvicrës « Berner Bär »

Ashtu ashtu jeta e ka pervjell gjithe here m muzike. Si bebe vetem me muzik kane mundur ta qetesojne prindrit e saj. Nga mosha 6 Vjece ka filluar me mesimet per Piano. Mesuesja e Pianos ka vrejtur se Albana ka talet per kendim dhe e ka motivuar. Muziken Albana e ka Pasion te madh, ka shkruar nder tjera gazeta zvicerane për Albanën.

Kengetarja nga Könizi me rrymen Elektro Pop deshiron te hyn ne Finale dhe ta bej nje Show te mire.

Por deri me daten 30. Tetor Votohet permjet Internetit dhe pastaj zgjedhet se kush do hyn ne Finale. Aty jane 230 kenge qe konkurojne. Ne www.eurovisionplattform.sf.tv mundeni ti ndegjoni kenget dhe te Votoni.

SHPËRNDAJE