DOBRO DOŠAO, PREDSEDNIČE: Srbi na Kosovu očekuju Vučića

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç sot do të vizitojë Kosovën. Kjo vizite ishte paralajemruar para nje muaji nga mediat serbe, te cilat shkruajten se ne shtatori mund të jetë një muaj i rëndësishëm në zgjidhjen e çështjes së Kosovës dhe presidenti serb Aleksandar Vuçiç do të udhëtojë për në Kosovë.

Kështu shkruan gazeta serbe “Blic” sipas së cilës pas kësaj vizite, kreu i shtetit serb do të udhëtojë për në Kinë dhe më pas në New York ku do të flasë në Kombet e Bashkuara.

Ka qenë vetë presidenti serb që e ka dhënë një lajm të tillë. Serbet e presin me lule a banderola: Mirëse se vjen president!, njofon agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Atje, tha ai, shkon me programe të caktuara zhvillimore në interes të, siç është shprehur ai, qytetarëve tanë atje.

SHPËRNDAJE