Raundi i dytë i eliminatoreve të UEFA Champions League mund të sjell ndeshje luksi për kampionen e Maqedonisë së Veriut, Struga Trim Lum.

Struga do të luajë me Zhalgirisin e Lituanisë në raundin e parë dhe në rast të kalimit të turit, shorti i sotëm në selinë e UEFA-së në Nyon të Zvicrës vendosi që rival i struganëve të jetë kampioni i Turqisë, Gallatasaray.

SHPËRNDAJE