Liebe grüsse aus dem Urlaub (Türkei)Mos shkuarja e Shqiperise ne Euro 2016 nuk eshte edhe aq deshprurese, sepse ky kampion evropian i la dhe ju ja dhe shqiptareve dicka: hexhemonizoi dhe i bashkoi ata edhe me shume ne Ballkan dhe diaspore.

Shqiptaret bënë gjithecka mbi toke per kombëtaren tone..për të pasur Shqiperine në Euro 2016. Festuan dhe u lutën edhe në ujë FOTO

flamma

Jo vetëm kaq, shqiptaret kyte dy javet e fundit deshmuan apars yve te botes udke treguan kulturen dhe pjekurine e tyre si tifoze patriot dhe të diciplinuar, te civiliziuar duke ju lene botes syrin qele e duke ju mbyllur gojen serbeve, sllave dhe serbofileve, ka shkruar agjencia e lajmeve “Presheva jonë” duke sjellur je ser fitografishe te shqiptareve ne Shqiperi e Kosove, Presheve e Tetovë , ne France,., Zvicer Gjermani e Amerike deri në Australi ane e kënd botes se si festuan dhe si u luten për Shqiperine te mbetet ne Euro 2016, por siq thane shume eksperte te njohur të futbollit madje edhe UEFA dhe mediat boterore duke uruar shqiptaret sipas te cileve ata paten force, talent, taknik dhe loje te mire, por jo edhe gola  dhe nuk ju punoi fati?!.. C’est la vie.. do te thoshin francezet..

 

alabndfKombëtarja Shqiptare ka përfunduar aventurën e parë të saj në komepticionin më të madh në Evropë, Kampionatin Evropian. Kuqezinjtë që bënë historinë duke u kualifikuar për herë të parë në Kampionatin Evropian, kanë arritur të marrin vetëm tre pikë në tre ndeshje në grupin A, të cilët nuk mjaftuan për të kaluar në fazën tjetër.

shiplk

Debutimin Shqipëria e bëri më 11 qershor ndaj Zvicrës, ku u mposht 1:0 në ndeshjen e zhvilluar në Lens. Më 15 qershor në Marsejë, Shqipëria u mund 2:0 nga nikoqirët e Francës, me dy gola të pranuar pas minutës 90’-të.

Dhe në ndeshjen e tretë të zhvilluar në Lion më 19 qershor, Kombëtarja Shqiptare kurorëzoi me fitore përballjen e fundit në grup me Rumaninë, duke fituar 1:0 me një gol të shënuar nga Armando Sadiku. Pas tre ndeshjeve, Franca kryesonte në grupin A me 7 pikë, Zvicra më 5, Shqipëria më 3 dhe Rumania në fund me 1 pikë…

Sidoqofte shqiptaret bënë gjithecka për të pasur Shqiperine ne Euro 2016. Festuan dhe u luten edhe në ujë, ka shkruar agjencia e lajmeve “Presheva jonë” duke sjellur je ser fitografishe te shqiptareve.AlbanienAlbanien #kuqezi #shqiponje #tifozat #forcashqiperiaBrüetsche

 

SHPËRNDAJE