Bruksle/NATO, 27 shtator –

ZV.Kyreministrit dhe ministri i Puneve te Jashtme i Republikes se Kosovës z.Behxhet Pacolli neser do te gjendet ne nje vizite pune ne seline e NATO-s ne Bruksel, kane njoftuar zyrtaret e Alences Veriatlantike agjencinë e lajmeve “Presheva jonë”

 

 

Bisedohet per roliner KFOR-it ne Kosovës dhe perspktiovne e FSK-së

Mesohet se shefi i diplomaicse shqiptare ne Kosovë Behgjet Pacolli do të vizitojë selin e NATO-s neser i cili do të takohet dhe bisedoj me Zëvendës Sekretaren e Përgjithshëm të NATO-s zonja Rose Gottemoeller.

 

Sipas agjencise se lajmeve “Presheva Jonë” teme e bisedimeve te ministrit Pacolli me zyrtaret e larte te NATO-s do te jete sitauata politike dhe e sigurise ne Kosove, roli KFORI-it ne rajon si dhe  perspektiva e trupave te Kosovës (FSK) ne vend.

SHPËRNDAJE