serbnovakkRio, 8 gusht  -Teniseri më i mirë deri dje në botë, serbi Novak Djokovic sot eshte  eliminuar në fillim të turneut olimpik në Rio, pasi ai sot herët në mëngjes në rrethin e parë ka humbur nga Juan Martin Del Argjentinës, njufton agjencia  e lajmeve “Presheva Jonë” duke ju referuar mediave botërore

Ndeshja zgjati gati dy orë e gjysmë dhe Del Potro. Ishte duel i tyre 15-të, vetëm fitorja e katërt e argjentinasit, por sigurisht shumë e dhimbshme për Gjokoviç, kane inetrpretuar mediat serbe.

Në fund të ndeshjes Gjokoviç është hera e parë në karrierën e tij te braktis fushën me lot në sy.

SHPËRNDAJE