(AIK-Presheva Jone)

Reali i Madridit e kishte që në ndeshjen e parë të siguruar kualifikimin në finalen e :Copa del Ray” pasi që e kishte mundur edhe në Sevilla ekipin kundërshtar me rezultat minimal 0:1,dhe tani fitoi edhe në Bernabeu para publikut të vetë me rezultat 2:0.

Golin e parë e shënoi talenti Turko-Gjerman për ti hapur rrugë golit të parë me fanelën merengueze,togolezit të sapoardhur në Mardid nga Manchesteri i cili shënoi pak para fundit të takimit për rezultatin 2:0 dhe 3:0 rezultati i përgjithshëm.

Real Madrid me këtë fitore kualifikohet për në finale ku e pret rivali i përjetshëm Barcelona. Shpresojmë se kjo do të jetë një ndeshje e bukur dhe me spektakël,ashtu sic dinë të dhurojnë cdo herë kur këto dy ekipe takohen mes vete.

SHPËRNDAJE