Stadiumi i Gjilanit ka kohe qe eshte shenderruar ne objekt talljeje ne mjedise te ndryshme ne Gjilan. Pase parasyshe se qyteti i Gjilanit i dhuron Kosoves derbin e vetem te zjarrte ne SuperLige, eshte turp qe ne ende flasim per fillime e nderprerje te punimeve ne stadiumin e qytetit.

Plot entuziasem ishin tenderet dhe aty ketu fillimi i punimeve, por, mengjesi i sotem e ka zbardhur tifozin gjilanas me nje lajm te habitshem, prap eshte pezulluar puna ne stadium te qytetit, arsyetim nuk ka.

Kjo sado e pabesueshme, duket sikur eshte qellim keqe kunder te rinjeve dhe sportit, pasi qe Gjilani udhehiqet nga kryetar komune i cili edhe qeverine e ka te subjektit te tij, cka e rrite edhe me shume turpin.

SHPËRNDAJE