Tri femra serbe (të lindura në vitin 1982, 1982 dhe 1986) nga Serbia dhe Bosnja-Hercegovina banuese në Itali dhe Francë, u arrestuan për dëmtimin e pronës, shkelje qëndrimit dhe vjedhje në Gjenevë, kanë njoftuar policia kantoale agjencinë informative “Presheva Jonë”.

 

Gjenevë, 4 maj/ AIK-Presheva Jonë

Më konkretisht dje në orët  e pasdites më 3 Maj 2011, menjëherë pas 16:00, një patrulle policore është gjendur në “Grand Saconnex” për një vjedhje. Policia me atë rast ka hyrë në njërën e kësaj ndërtese u kihste ndoshur vjedhja dhe papritmas në hyrje kanë bllokuar ashensorin dhe pas pak minutash kapen në flagrancë në katin e 6-të tri femrat serbe

 

Sipas plicisë së Gjenevës tek e  para janë  gjetur 400 .- USD, EUR 10, 50 dhe 2165 CHF, 1 parfum “Yves Saint Laurent “, një parfum të vulosur ” Dior “, 2 kacavida, një pincë, një palë çorape – maskë bizhuteri të ndryshme, një çantë dhe një kafe të zezë lëkure kartë mbajtës. Kurse tek e dyta janë gjetur 11,90 euro, 53,20 CHF, bizhuteri të ndryshme, një kaçavidë, një kartë SIM “RSF”, një çantë leckë, një mbajtës karte “Louis Vuitton”, dhe një palë dorashka të zeza. kurse tek e treta femër serbe  polcia ka gjeturn 1.200 £ 0,80, 140 CHF, 30’000 .HUF, 2 ore dore markë, bizhuteri të ndryshme, një çantë në lëkurë të zezë, 1 palë doreza dhe një goditje e zezë pëlhurë në rroba të bardha.

SHPËRNDAJE