topelementLozonë (VD)  -Një autobusi i linjës drejt  Villars – Ollon është përmbysur sot në mesdita në një fushë në mes të Les Combes dhe Huémoz.

Autobusi me 50 ulëse, pos shoferit  kishte vetëm një udhëtar, një francez 64 vjeçar banues në rajon. Ai ka marrë lëndime të lehta i cili ia arriti të shkoi me këmbët e tija në një spital të afërm për kontrollet e zakonshme, njofton agjencia  e lajmeve “Presheva jonë”.

Rruga është e mbyllur për trafikun për disa ore. Një patrullë e Policisë së Chablais Vaudois (Epoc) dhe SDIS Chablais (parandalues) kanë dal në vendin e ngjarjes për të hetuar aksidentin

SHPËRNDAJE