remcxxPreshevë, 20 nentor -Në vend të John Kerryt sipas gjitha gjasave do t ejte Mitt Romney,  i cili gjatë fushatës presidenciale të vitit 2012  Donald Trump njoftoi mbështetjen e tij, njofton agjencia e lajmeve “Presheva jonë” due ju referauzr bruimeve te saja diplomatike

Mitt Romney, republikan dhe kandidat të moderuar mundi të përballet me Barak Obamën në zgjedhjet presidenciale të vitit 2012, pritet të merret nga Donald Trump këtë fundjavë dhe të jetë në garë për postin e Sekretarit të Shtetit, sipas disa mediave amerikane.

Ish-guvernatori i Massachusetts, 69, i cili ishte një nga kritikët më të ashpër të Donald Trump gjatë fushatës, është dashur të marrë këtë fundjavë nga manjatit pasurive të patundshme, tha CNN.

Sipas NBC News, ai tani është pjesë e personave të afrohej për të pasuar John Kerry në krye të diplomacisë amerikane.

Senatori Jeff Sessions Alabama, emri i të cilit vjen një shumë për portofole të rëndësishme të administratës së ardhshme, duket për të konfirmuar pjesërisht të dhënat që vijnë nga selia e Donald Trump në Nju Jork të enjten.
“Unë mendoj se është mirë që presidenti i zgjedhur të takohet me njerëz si Mitt Romney,” tha senatori. “Ka shumë njerëz të talentuar me të cilët (Donald Trump) duhet të ketë marrëdhënie të mira. Dhe unë mendoj se zoti Romney do të jetë në gjendje të bëjë shumë gjëra. Unë jam i sigurt se ai është pjesë e atyre të parashikuara. Por zoti Trump do të marrë vendimin përfundimtar. “

SHPËRNDAJE