Një nga mënyrat më efektive për ta bërë këtë është të provoni një model të ri flokësh

Ndërsa flokët plaken, është normale që ato të bëhen pak më të vështira për t’u rregulluar, që do të thotë se është shumë tërheqëse për t’i prerë sa më shpesh.

Me kalimin e moshës, flokët e shkurtër kanë avantazhet e tyre. Jo vetëm që i bën flokët të duken të shëndetshëm, por edhe e bën më të lehtë rregullimin e majave të padisiplinuara.

Përveç kësaj, flokët e shkurtër japin efektin e një pamjeje rinore, moderne, prandaj floktarët ua rekomandojnë femrave mbi 50 vjeç, transmeton Telegrafi.

Nëse dëshironi flokë të shkurtër, është më mirë të filloni me prerje graduale të flokëve për t’u siguruar që është pikërisht ajo që dëshironi, me të gjithë frymëzimin e modeleve të flokëve të damave të famshme që mund t’ju nevojiten.

profimedia

Pixie

Nëse stilimi i flokëve është gjëja e fundit që keni në mendje në mëngjes, modeli i flokëve Pixie me mirëmbajtje të pakët është i duhuri për ju.

“Për një grua të moshuar që ka flokë natyralisht kaçurrela ose me onde, një pixie është zgjidhja më e mirë, pasi përdor flokë natyralë për të krijuar teksturë dhe vëllim. Ato janë gjithashtu relativisht të lehta për t’u stiluar dhe për t’u mirëmbajtur në baza ditore”, thotë floktarja profesioniste Valerie Mayne.

Zgjedhja e përsosur për këdo me këtë stil flokësh, mund të jetë mbajtje e gjatësisë së shkurtër. Një stil më i gjatë pixie është gjithashtu një opsion i shkëlqyeshëm për ata që duan të krijojnë iluzionin e volumit.

“Shtesat më të gjata mund të shtojnë volum, gjë që është ideale nëse flokët tuaj janë të holluar dhe ju bien”, shton Valerie.

Kris Jenner, Sharon Stone, Jane Fonda janë vetëm disa nga zonjat e famshme që pëlqejnë këtë model flokësh.

SHPËRNDAJE