Vazhdojnë të dalin detaje të tjera të asaj që dyshohet se ka ndodhur në banjën e një klubi nate në Barcelonë mes ankuesit dhe futbollistit Dani Alves natën e 30 dhjetorit 2022. Lojtari brazilian ndodhet në paraburgim në qytetin Sant Esteve Sesrovires që nga e premtja e kaluar, i akuzuar për përdhunimin e një vajze 23-vjeçare në tualetin privat të një klubi nate.

Sipas informacioneve të gazetës spanjolle El Periodico, të dy braziliani dhe gruaja ishin në banjë për rreth një çerek ore. Kështu mund të konstatohet nga regjistrimet e kamerave të sigurisë së klubit të natës, të cilat po analizohen në kuadër të hetimeve të policisë.

Sipas rrëfimit të ankueses, të zbuluar edhe nga El Periodico, Alves e detyroi atë të ulej sipër tij, e hodhi në dysheme, e detyroi të bënte veprime seksuale ndaj tij, të cilës ajo i rezistoi në mënyrë aktive dhe e goditi me shuplakë.

SHPËRNDAJE