Résultat de recherche d'images pour "partizani skenderbeu beograd"

Në nderohë, para pak nje qasti ka ndodhur nje aksidenti i vopgel i autobusi i Skënderbeut në Beograd i prvokuar nga serbet ne kolonë 

Beograd, 2 nentor -Lajmin e fundit nga Beogradi e percjell agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” me nje lajm  jo te mire ku aksidentohet autobusi i Skënderbeut në Beograd, cka per  je qast eshte ‘bllokuar” delegacioni korçar. Edhe pse u mendua që gjithçka do të shkonte mire, problem ka pasur sërish për skuadrën e Skënderbeut në Beograd, para ndeshjes së sotme me Partizanin e Beogradit.

Ekipet e gazetaret e agjencise së lajmeve “Presheva Jonë” nga terreni raportojne  se shqiptarët sot qe ne oret e emgnjesit ihsin  bere gati per te marrur rrugen drejt Beogrdait ku sonte do te zhvillohet ndeshja e pritur mes Skenderbeut shqiptar dhe Parizanit serb. Mesohet se shume tiofoe  janë nisur drejt Beogradit me makina private, pasi janë hequr mjetet e transportit të organizuar.

 

 

Cdo rruge qe shpie drejt Beogrdafit eshte ne kolpas total eshte paralizuar..qindra shqipatr bllokohen ne rrguet Preshjvë-Nish-Beograd 

Lajmet fundit nga terreni vijne se qindra tifoze shqipare jane penguar nga policia ose jane bere kolona apo tollovira , duke u thirrur ne “aksidente” me qellim  per te kthyer mbrapa tifozet shqiptare nga Lugina e Persheves dhe qytetet e tjera te banuar me shqiptare ne Serbi.

Në fakt, lajmi është marrë nga agjencia e lajmeve “Presheva jonë” eshte forte i besueshëm, për shumë arsye, duke ditur numrin e  madhe te shqiptareve ne Luginen e  Presheves, dhe jo vetem aty, por edhe ne Vranje, Nish e Beograd edhe pse jane ndermaur masat  e rrepta në stadium e jashtë tij. Ndërkohë që edhe shitja e biletave ka nisur prej ditësh dhe zor se do të lejohet shitja e kaq shumë biletave për shqiptarët (biletat shiten me pasaportë ose kartë identiteti).Image associée

SHPËRNDAJE