Keidi Bare u stërvit këtë të enjte me grupin dhe synon të rikthehet në mesfushë kundër Barçës në derbin e së dielës.

Shqiptari ishte një mungesë e dukshme në skuadër për ndeshjen e fundit.

Statusi zyrtar i tij pozitiv për Covid-19 nuk u bë i ditur, por disa burime treguan në të njëjtin drejtim.

Të enjten, tre ditë më vonë, shqiptari tashmë ka mundur të stërvitet së bashku me pjesën tjetër të bashkëlojtarëve.

Ai do të jetë gati për sfidën me Barcelonën.

SHPËRNDAJE