Olivier Giroud e ka dhënë një intervistë për “Canal+”, për të cilin ka folur rreth Kupës së Botës, e më saktësisht zëvendësimit të tij në minutën e 40-të në finale me Argjentinën, të cilën e humbën “Trekolorët” në penallti, shkruan “Gazeta Express”.

“Kam mbetur i zhgënjyer dhe i befasuar që mu kërkua të largohesha nga loja aq herë në finale. Mendoj se ishte një zgjedhje taktike, do ta kem mundësinë të flas me Deschamps. Të largohesh në minutën e 40-të në një finale të Kampionatit Botëror nuk është e lehtë. Në fillim kisha ndjenja të përziera, por më pas isha 200 për qind prapa skuadrës”, deklaroi sulmuesi i Milanit.

SHPËRNDAJE