Aktorja dhe këngëtarja e njohur meksikane Ninel Conde, ka mbetur e paralizuar në shpinë, për shkak të injeksioneve për rritjen e vitheve. Ylli i serisë së njohur ‘Rebelde’, përveç talentit të saj, njihej shumë edhe për fomat e jashtëzakonshme të trupit.Ninel 35-vjeçe gjithmonë ka dashur të duket e përkryer dhe nuk kishte ngurruar të përdor të gjitha metodat për të arritur qëllimin e saj. Dhe njëra prej metodave që e ka përdorur për t’u bërë e bukur, ishin injeksionet me silikon për rritjen e vitheve.

 

Vazhdon tjetje…

[wp-like-locker][/wp-like-locker]

Kur para ca muajve mediet e kishin zbuluar sekretin e vitheve të saj të bujshme, Ninel kishte mohuar se po merrte injeksione për rritjen e vitheve. Dhe tani pikërisht për shkak të këtyre injeksioneve edhe ka përfunduar në spital.

Siç shkruajnë mediet, pjesa e poshtme e kurrizit i është shtangur plotësisht dhe nuk mund të lëvizë, sepse mjeku që i ka dhënë injeksionin për rritjen e vitheve, me siguri se ia ka prekur nervin.

Përveç që po rriste prapanicën, Ninel disa herë ka qenë tek kirurgu plastik për të rritur edhe gjinjtë, përmirësuar hundën dhe buzët.

[wp-like-locker][/wp-like-locker]

SHPËRNDAJE