Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Blerim Kuçi ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij.Lajmi.net mëson se Kuçi ka dhënë sot dorëheqje nga pozita e ministrit të Ekonomisë dhe Ambientit.
Arsyet e dorëheqjes  nuk dihen ende.
Media ka tentuar të marrë një përgjigje nga Kuçi, mirëpo i njëjti nuk është përgjigjur në telefon.Po ashtu, përgjigje s’kanë dhënë ende as nga Qeveria e Kosovës.
SHPËRNDAJE