Numërimi po ecën me ritme të shpejtuara dhe në bazë të dhënave të publikuara në faqen e KQZ-së tashmë janë numëruar 558.899 fletëvotime.

Deri tani Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 166,893 vota 26.04%, kurse LDK e Idsa Mustafes, pardon e Vjosa Osmanit 25.05 (vetem me 160.570)

 

Termet ne PDK-së ne TV e Baton Haxhiut, nje bashkepuntor i shefit të UDB-ës (Stanishiqit) Ai do ta mbyll TV Klan Kosova, ska kush me ta sponsorizoj

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, perkunder zhurmes me në fund ka pranuar se partia e tij ka humbur zgjedhjet e 6 tetorit. Ai, madje u dorezua ende pa dalur KQZ zyratrisht me rezultet perfundimtare, duke uruar fituesit, teksa ka thënë se PDK-ja do të dalë në opozitë. Pra verdiktin per opzite nuj e dha PDK, por ja caktoi VV e Albin Kurtit, shkruan agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”.

Ndryshe Baton Haxhiu i njohur ne mediat shgiptare si nje bashkepuntor i shefit te UDB-ës (Stanishiqit) ui cili ne tvb e tij qite flake per goje per humbjen e PDK-së se Kadri Veselit dhe Hashim Thacit, kishte deklaruar se nëse nuk fiton Kadri Veseli, e mbyllë televizionin sepse nuk ka para ta mbajë më gjatë. Kështu kishte shkruar në Facebook veprimtari i LDK-së, Haki Rugova, i cili e ka “thumbuar” Haxhiun, ndërsa postimi është publik në faqen e tij. Pas prnaimit te humbjes nga an e Kadri Veselit, tash pritet te rfelektoj Batopn Haxhiu se do te mabj fjlane apo jo.

Ne fakt, pa shumbje se PDK-së Baton Haxhiu e ka vajtuar humbjen e Kadri Veselit, q eju pane lotet ne TV e tij Klan Kosova per te cilin bashke em RTK-në flitet se ai eshte i sponsorzuar nga Hashim Thaci dhe Kadri Veseli.

Veq kesaj Baton Haxhiu sa e ka hallin se tash e tutje ka mbetur pa sponsore besnik, ka frike se Gjykata Special do t’ja mbledh shoket e tij te cilet jane akuzuar për vrasje te rivaleve te tyre politik dhe te tjere gjate dhe pas luftes ne Koasovë Ai lidhur me ketë ja ka “mbledhur betë” Albin Kurtit dhe qvrise se ardhshme qe t’mos i dergoje në Hagë, qe ne fakt kjo ershte pune e Hages dhe Eulex-it.

 

SHPËRNDAJE