Arrestohet serbi “Arkanovci”  nga fotoja e turpshme, duke i mëshuar shkelma kufomave..

Srdjan Golubovic Max ka përfunduar  ditëve të  fundit  në burgun e Beogradit për posedim të drogës dhe armëve, jozyrtarisht njofton  e përditshmja  “Dnevni  Avaz ” e Sarajevës, transmeton agjencia informative “Presheva Jonë”

 

Sareajvë, 16 shtator

Fotografia  e njohur luftës  e fotografit  amerikan Ron Haviv , e bërë  në  mars të vitit  1992 dhe në te kjartë shihet   sesi  ushtarët  zemërimin e tyre e shfryejnë  kundër civilëve të vrarë në Bijeljina pran  xhamisë së Krpiqit  dhe pran spitalit të Bijeljinës.

“Arkanovci”, i kthyer me fytyrë nga kamera  , e cila ndodhet menjëher pran  viktimave, është i njohur m,e nofkën  Bokser ,  ndërsa konsiderohet se  ushtari tjetër  i cili  me qizme e godet të  vdekurin në  kokë  Tifa Sabanoviqin, besohet se është  Srdjan Golubovic Max.

Sipas  informacioneve  ‘Dnevni Avaz “, deri para arrestimit të para disa  ditëve   në Beograd, Golubovic ishte i njohur si DJ Max dhe ka punuar në klubet e njohura të  natës në   Beograd.

Ismet Azizi

SHPËRNDAJE