maliziPodgoricë, 9 korrik  -Policia Kufitare e Malit të Zi natën e kaluar ka zbuluar dhe ka konfiskuar 60 kilogram drogë, due  errestoi K. I (46), shtetas i Shqipërisë, me banim në Golubovci, njfotn agjencia  e lajmeve “Presheva Jonë” duke ju referuar njuftmeve policore.

 

Zyrtarët e Departamentit Sigurisë se Kufiri,  dje në mbrëmje në Tuzë, ne  rrugën Gostilj – Balabani ka ndalur makinën “Peugeot” të drejtuar nga K.I.

Policia tek ai ne veture ka  gjetur dhe sekuestruar tri çanta që përmbanin gjithsej 60 paketa plastike, qe dyshohet per droge (marihuanë) tze tipit skunk, me një peshë të përgjithshme bruto rreth 60 kg per cvka polcia kuiftzasre menjehre ka informuar prokurorin përkatës publik në Zyrën e lartë e prokurorisë publike në Podgoricë. Përveç kësaj, shiptarit nga polcia ju ështe konfiskuar edhe automjetit, si dhe objekte dhe gjëra të tjera që janë të dyshuar, e përdorur në ekzekutimin një vepër penale, tha policia.

Po ashtu para dy ditesh policia malazease ka arrestuar dy shtetas shqiptare me  “Reno” me  targa shqiptare te drejtuar nga EA (23) nga Tirana, tek t ecoile tu gjenten 15 kg drogë.

SHPËRNDAJE