E mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë, Vasfije Krasniqi ka reaguar ndaj komenteve të këshilltarit të kryeministrit në detyrë, Albin Kurti për UÇK-në dhe luftën e saj.

Krasniqi, që kishte dalë haptaz në media për të rrëfyer tmerrin e përjetuar nga ushtria serbe, ka hedhur edhe një pyetje në drejtim të opinionit, shkruan lajmi.net.

“Vjet victimat e dhunes sexuale, tash UÇK-ja. Whats next?”, ka shkruar ajo në Twitter.

Kujtojmë, se pas deklaratave të mbrëmshme nga këshilltari i tij, Shkëlzen Gashi, kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti e shkarkoi atë nga detyra.

Sidoqoftë, Kurti nuk u distancua në fjalët e Gashit, port ha që nga ai ka mësuar shumë, ia vlerëson Kritikën, por që deklaratat dhe qëndrimet e tij ai duhet t’i shpreh duke qenë jashtë qeverisë.

SHPËRNDAJE