Në muajin Ramazanit dhe nesër votohet për qeverinë e re, mijëra qytetarë nga Kosova janë nisur drejt Shqipërisë për të pushuar qe duket se iftarin neser do ta bejne atje, njoftone agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Për shkak të fluksit të lartë në pikën kufitare të Morinës në Kukës, është duke u punuar me pesë sportele.

Fluksi ka nisur që në orën 3 të mëngjesit dhe numri i personave që kanë hyrë në Shqipëri deri në orën 9:00 i ka kaluar 2 mijë vetë.

Në hyrje të Shqipërisë janë regjistruar 600 automjete të vogla dhe 25 autobusë. Kolan eshte ebre mbi 2 km, njfothe tnga terreni.

Ngarkesa është e papërballueshme ndaj është ndjekur procedura e përshpejtuar për të shmangur radhët dhe pritjet.

Edhe të dielën pritet fluks për shkak te ndeshjes Kosove-Turqi në “Loro Boriçi”.

SHPËRNDAJE