Portieri i Manchester Cityt, Ederson, mund të shohë trajnerin e Real Madridit, Carlo Ancelotti, duke marrë drejtimin e Brazilit.

Selecaot po kërkojnë një trajner të ri të nivelit lartë pas largimit të Tites pas Kampionatit Botëror që u mbajt vitin e kaluar.

Ancelotti është në listën e Brazilit dhe Ederson zbuloi: “Kam folur me Casemiron, Vinicius dhe Militaon”.

Carlo Ancelotti dhe Federata Braziliane e Futbollit mohojnë lajmin se ka marrëveshjes mes tyre për rolin e përzgjedhësitCarlo Ancelotti dhe Federata Braziliane e Futbollit mohojnë lajmin se ka marrëveshjes mes tyre për rolin e përzgjedhësit

“Është një mundësi e madhe që Ancelotti të arrijë këtu, kështu që ne do të përpiqemi ta bëjmë atë të ndodhë sa më shpejt që të jetë e mundur”.

“Më kanë thënë se ai është i jashtëzakonshëm, të gjithë e pëlqejnë atë, ai është fitues”.

“Ne do të shohim në të ardhmen e afërt nëse është kështu”, ka shtuar më tej gardiani i Manchester Cityt.

SHPËRNDAJE