Gjigantët e spanjës kërcënojnë ‘Djajtë e Kuq’ për Sanchon
Sipas Sport BILD, Barcelona dhe Real Madrid janë hedhur në sulm për të trasnferuar Jadon Sanchon nga Borussia Dortmund.
Raportohet se Manchester United udhëheq garën për anësorin anglez, por për të janë të interesuara edhe shumë klube tjera si Chelsea, Paris Saint-Germain dhe Liverpool.
Barcelona po interesohet që kur Xavi Hernandez tha publikisht se aktualisht, ish skuadra e tij, të cilën synon ta drejtojë si trajner në të ardhmen, ka nevojë për një lojtar si Sancho.

20 vjeçari shënon gola por edhe dhuron shumë asiste për shokët e skuadrës.
Ai, para se të ndërpritej sezoni për shkak të koronavirusit, kishte shënuar 17 gola, derisa kishte dhuruar edhe 19 asiste. 

SHPËRNDAJE