poilccbbBarcelonë, 13 nentor  -Gjate nje akcioni policia e Katalaonjës ka arrestuar anëtarë të mafias nderkombëtare e cila bande kriminale drejtohet nga serbet, njofton agjencia e lajmeve “Presheva jone” duke ju referuar burimeve te policise sapnjolle.

Mësohet se pjese e kesja bande kirmiknale jenë anëtarë të një bande ndërkombëtare të hajdutëve, dhe në mesin e anëtarëve të të cilit janë shtetas serbë. Ky grup ishte gjoja përgjegjës për 26 plaçkitje të kasafortave nga kompani të ndryshme në të gjithë Spanjën. Kjo badne krimianle kane mbytur me sakcia 26 shefa ne Spanjë

Siç bëri të ditur policia spanjolle, tre anëtarët e bandës janë arrestuar në Kataluni dhe pjesa tjetër e Madridit. “Janë arrestuar serbët,  brazilianët dhe spanjollët dhe nëntë prej tyre u dërguan në burg mbi bazën e një urdhër të gjykatës…” thuhet ne njoftimin e policise.

Sot ne spanje jane  440 banda mafiote qe i prijnë  krimit të organizuar në Spanjë.

 

SHPËRNDAJE