Në gjysmëfinalen e parë të Ligës së Kampionëve ku u takuan Barcelona dhe Chelsea pritej që skuadra katalunase të vazhdonte më tutje,por golat e Ramires dhe Fernando Torres krejt të fund të ndeshjes ia mohuan një gjë të till Barcës,mbase pjesë e madhe përbërëse e kësaj humbje ishte edhe tri herë topi i artë Leo Messi i cili humbi një penalti e cila i kushtoi kualifikimin skuadrës së tij.

 

Në finale do të ndeshen Chelsea dhe fituesi në mes të ndeshjes Real Madrid dhe Bayern Munchen e cila ndeshje do të luhet nesër ku Bayerni në Bernabeu udhëton me rezultat në favorin e sajë 2:1.

 

Golat për Barcelonën në këtë ndeshje i shënuan Sergio Busquets si dhe Andres Iniesta.

SHPËRNDAJE