ZVICËR: PEDOFILI NGA KOSOVA dënohet dhe ekstradohet në Prishtinë

Kjo vjen menjëherë pas një vendimit  të ndërrmarë nga Gjykata Federale e Drejtësisë (OFJ) për shkak se personi në fjalë ka bërë një seri  abuzimesh  seksuale me fëmijët e tij , njofton agjencia informative kombëatre “Presheva Jonë” duke ju referuar “20 minutes” dhe mediave tjera zvicerane

Gjenevë, 30 jana/AIK-Presheva Jonë

Një qytetar me origjinë nga Kosova  (55 vj.)  është bërë object dëbimit nga autoritet helvetike pas një vendimi  të Gjyqit Federal për Drejtësi (OFJ) i cili akuzohet  për një varg  abuzimesh seksuale me fëmijët e tij., njofton sot “St.Galler Tagblatt”. Kosovari 55 vjeçar sipas kësaj gjykate, ka abuzuar seksualisht  me vajzën e gruas së tij zviceranen dhe shoqen e saj, që të dyja kur ishin në moshën dhjetë vjeçare.  Sipas autoriteve zvicerane të drejtësisë, ai ishte dënuar nga Gjykata kantonale  (St.G) në nëntorin e  vitit 2008 me kusht prej 18 muajsh burgim. Dhe gjithë keto vepra të këtij mesoburri kosovarë, ka bërë që Departamenti për Migracion (ODR) me seli në Bernë ja kishte eleminuar automatikisht lejeqëndrimin (C) e përhershëm në këtë vend nga  viti 2009, për abuzim seksual dhe për materiale pornografike të fëmijë të cilët ju janë gjetur në banesën e tij.

Jo vetëm kaq,  arsye tjera për largimin nga Zvicra të këtij pedofili pas 13 vjetësh qëndrimimi në këtë vend, është fakti se ai nuk kishte kurrëfarë shenjash integrimi as në jetën e përditshme e as në atë profesioonale, cka ka rezultuar me dëbimin e tij nga ky vend në drejtim të Prishtinës, ku atje ka  familjen e tij, kupto edhe tri vajza të rritura.

————————————–

 

JA EDHE KOMENTET E JUAJA:

 • Albion B Emini, Rei Grori, Dea Sali et 444 autres personnes aiment ça.
 • 2 partages
  • Xhulio Pepaj me e djeg te gjalle… pak e ka… meriton me e copetu e me ja qit qenit me e hanger

   Il y a 3 heures · 10
  • Jorii Paloka TURP

   Il y a 3 heures · 3
  • Brunilda Mala Mala bobo nam o zot ca behet kan shkalluar njerzit

   Il y a 3 heures · 1
  • Ate Tollakumeriton te varet ne litar plera e shekullit xx1

   Il y a 3 heures · 2
  • Korcari Flokgjat jeton akoma nuk vret veten me mir i degjeneruari…

   Il y a 3 heures · 1
  • Florent HaxhijajXhulio jo more qenit se tani edhe qeni shkon bubat i perdhunon leje ma mire qashtu let kelbet.

   Il y a 3 heures · 1
  • Benny BlanchoTe kishte ndodhur ne arabi kan pas me e hull nga mali

   Il y a 3 heures
  • Hekuran Berisha‎55vjeq buri papapap po ska bura mo krejt mashqi jon puuuuuuuuu

   Il y a 3 heures
  • Veton Kamberipo kush o ky mut qitjani ftyren edhe emrin mbiemrin se ky tash ka shku ne prishtin i sakaton fmija atje

   Il y a 3 heures
  • Burim LulajVrajeni ket qen sen sju vyn as ne kosov ky mut

   Il y a 3 heures
  • Skender LekajVdekje pun e paster a duhet te vuaj sikur ato viktimat

   Il y a 3 heures
  • Agim ZekaShkoni shkoni ne Europe por gjithe semundjet e saj do tu ngjiten.

   Il y a 3 heures · 1
  • Jeta Prestreshi-Vrajolli E mjera Kosove…

   Il y a 3 heures
  • Adelina Mustafa oh zot kush esht ky njeri nga svicra??e meriton nje kallash nkryhe more pa ftyr…

   Il y a 3 heures · 2
  • Adelina Mustafa Schande ist das für kosovo.

   Il y a 3 heures · 2
  • Besim Krasniqi E more zot mbrrinem edhe ketu a!!!!!

   Il y a 3 heures
  • Vajza Nga Shqiptaria epo i jep zoti zvicren atij plehre dhe jo nje tjetri qe do e cmonte

   Il y a 2 heures
  • Abii Nuredini po mir ja bojn zivcerant 😀

   Il y a 2 heures
  • Liridon RedzepiUere scheiss Chinese erschüset de Typ

   Il y a 2 heures
  • Jimmy Milla Kta njerz nuk duhet ti mbroj ligji, kta lloj njerzish te smur a po jo nuk meritojne te drejtat e njeriut e as te kafshve , per arsye se ky nuk eshte njeri e as kafsh, e ky lloj ekzemplarit nuk duhet as me e denu. Duhet perdor per laborator me i dhan me hanger e me pij sa te doj e me i bere edhe trasfuzion gjiakut nese eshte nevoja pse jo, duhet me e majt gjiall sa ma shum qe te vuje sa ma shum. Nuk bahen flliqsira te tilla FEMIT JAN TE SHEJT E NUK PREKEN, Jam kunder dhunes ndaj fmive e grave , jam pro laboratorit per te gjith ata qe perdorin dhun seksuale mbi femi e gra

9 Komente

 1. ajo syni, January 30, 2012:

  ptuuuu kosovar i felliqurrrrrrrrrrrr keta duhet me i ba sapun serbi rrota k,, si munet me ba kesi sene me qato femna te mitura asht per me ardh keq.

 2. Behari, January 30, 2012:

  Oooo ti ajo syni, grek muti, qe keni rrace greku, mos fol keshtu per te gjithe Kosovaret more pedofil, idiot, qenke i shpifur, more pedofil, sepse Shqiptaret e Shqiperise, cdo dite i zene nga 20 veta neper evrope me krime te renda, se jeni Malok.

 3. Behari, January 30, 2012:

  Ky person, qe ka bere kesi krime me femije,e meriton denimin me vdejke , por edhe ti e meriton, bile po dyshoj se ky person duhet te jete nga Shqiperia, sepse gjate luftes se Kosoves 1999, shume Shqiptar idiot nga shqiperia, kane dale ne Evrope sikur jane Kosovare, edhe une njoh te tille,qe kane genjyer, dhe sot ju figuron se jane nga Kosova, sigurisht edhe ti je asi tipi.

 4. musa, January 30, 2012:

  he ajo syni nuk ke te drejt ti futesh te gjith kosovaret ne nje thes. Ky njeri pis vertet duhet te mer denimin e merituar por moe e lidh tere qeshtjen me popullin e kosoves. Se ti se din fare sr qka ka ba serbi ne kosov.Po nese te pelqejn serbet aq shum atehere meri dhe qoj ne dhomen tende fe fjetjes.Vetem per ta perkujtuar ju keni bajtur me skaf vajza shqiptare te mitura dhe i keni shitur ne itali. E tash une te them qe te gjith shqiptart jan njesoj ah…….

 5. per ajo synin, January 30, 2012:

  ajo syni.Je i degjeneruar. njeri pa komb e pa atdhe. o serb muti.qen i pabese.kur fyen kosovaret na fyen te gjitheve. pusht.
  ka shum mundesi te jesh nga shkodra.mallkuar qofsh. bir bushtre

 6. Redaksia, January 30, 2012:

  Të nderuar lexuesë, vizitorë…
  keni kujdes nga fjalori, përdorimi i fjalëve banale të ndyra, sepse ju nuk jeni të vetmit që lexojne ket faqe, por aty kemi lexues femra, motra e bija tona, prindër të juaj..prandaj kujdes ..megjithse, ju mund te shpreheni, shkruani si te duani por redaksia ka te drejtë t’mos iu publikoj ato reagime, komente me fjale banale , Ok..Pra, nëse perdorni fjale të tilla mos t ju vie keq që nuk ju doli komenti..
  Me rrespekt, kerkojme flaje per nderhrje, pa keckuptime..
  Neten e mire, dhe lexim te kendshem ishalla me lajme ma të mira e jo keso marrinash, turpi kombit tonë..

 7. eddy, January 31, 2012:

  desha ti shkruaj ati qe thot se duhet serbi me i pre shqipteret ende, ai mendoj se nuk esht gjak shqiptari edhe nese esht shqiptar duhet te ket turp qe perdor aso fjalsh, se nese jan kosovaret te keqinj ai qka esht, nese nje shqiptar e perqesh kombin e vet qfar shqiptari mund te jet ai, pa mar para sysh se nga mund te jet, te gjithe shqiptaret jemi ni soj. po mendoj se ai qe shkruan ashtu nuk esht i vetedijshem se qka thot edhe mund te jet ende i ri. Ai personi qe ka ba aio gjerash e ka mar denimin e merituar, edhe nese ni shqiptar esht i keq nud duhet than se jem te gjithe njesoj. faleminderit

 8. Tony Hoti, January 31, 2012:

  se pari e pershendes stafin e Redaksise edhe mundesisht ju lutem njerzit qe perdorin fjal banale mos te publikohet com: i tyre , nuk po i fyej a jane te mitur , Shqiptar pa marre parasyesh vendin apo fene , kemi pas Armiq na kan Captuar vellan me vlla na kan ndar sot jemi te shperndare ne te gjith boten por mos harroni se kemi nje Komb nje gjuhe nje Shqiponje kuq e zi qe valon ne gjdo shtepi edhe une qe po e shkruaj ket koment qe jetoj ne New York por edhe gjdo shqiptare ku do jete ka nje shqiponje e nje skenderbe ne shtepi , mos ta fyeme vellu vellan jo je serb jo je grek jo more jemi Shqipetare dhe do mbesim dem baba dem ,Per gjdo kend vlen ligji dhe ja jep denimin e merituar dhe ju lutem te kujtojme gjakun e deshmoreve tone dhe te flasim falemenderit per mirkoptim me Rrespect: Tony Hoti

 9. muharrem rexhepi, January 31, 2012:

  o ket me kan si policia kosovs e kisha var ne litar ket peder ket pedofild e kisha var ne aroport te ks

Komentoni