Zgjidhet kryesia Rilindjes Demokratike dega në Preshevë.

Sot prej orës 17 :00 në lokalet e Rilindjes Demokratike është mbajtur tubim me simpatizantët e këtij subjekti ku është zgjedhur kryesia e Rilindjes Demokratike dega në Preshevë kryetare u zgjodhë znjsh.Afeida Borici.

Preshevë,28 shkurt /AIK Presheva Jonë
Tubimin e hapi z.Besim Abduli i cili i duke i përshëndetur të pranishmit tha se kjo është  mbledhja e parë me simpatizatët dhe formimi i degës së parë të Rilindjes Demokratike e që do të vazhdohet në ditët në vazhdim edhe nëpër fshatra,ku përmendi se të enjëten do të vazhdohet në fshatin Miratocë prej orës 18 :00.
z.Kelmend Ramadani sekretarë i Rilindjes Demokratike konfirmoi një numër të caktuar të anëtarëve të kryesisë zgjehdhja e të cilëve u bë në mënyrë transparente dhe me vota të lira e të hapura,e që tha se do të ketë edhe anëtarësime të reja.
Kryetari i këtij subjekti z.Ramiz Latifi duke I përshëndetur të pranishmit tha se qëllimi ynë është që tìu ipet rasti ideve dhe energjive të reja për qka shprehu entuziazmin e tij që pjesa më e madhe e kryesisë së degës në Preshevë ishin të rinjë.


4 Komente

 1. Landrit, February 29, 2012:

  urime formimin e nendeges suksese kryetares Afeida Borici dhe suksese Rilindjes Demokratike

 2. bejtullah, February 29, 2012:

  urime formimin e nendeges ne preshev suksese Rilindjes Demokratike jeni me te miret

 3. vigan, February 29, 2012:

  urime suksese ju prift e mbara ne jemi me ju.

 4. Maksuti, February 29, 2012:

  O ju te nderuar perfaqesues te kesaj nisme e partie te re politike e quajtur Rilindja Demokratike e Presheves emertimi i vene per kete parti te te re eshte shume i bukur e shume i mire do te doja qe puna e veprimi serioz i njerezve ta bejne kete vend vertete Rilindje nga erresira e madhe qe e ka zene tash e mbi dy dekada pluralizim partiak .
  Me lejoni qe te i uroj sukses dhe arritje te medha per ta ndricuar kete vend te kapluar nga erresira e madhe qe tash e sa kohe ia kane shkaktuar “shqiptaro-medhenjet” te cilet kane shkaterruar mireqenien sociale e ekonomike te njerezve te pakt qe kane mbetur ne kete hapsire shume te pashprese .
  Ketu vlen te permendet shprehja shekspiriane ” to be or not to be ” sepse jeta ketu ka humbur kuptimin nga fjalet e varfura te shqiptaro- medhenjve” te cilet ne emer te pseudo-nacionalizmit te rrejshem shtiren se po bejne namin nderkaq jane shume te zote te krijojne monopol e te behen autokrate te medhenje e te perfitojne ekonomiksht duke shkaterruar te ardhmen e e njerezve te lodhur e te rraskapitur nga varferia .
  Pa dashur qe te shprehi edhe me tej mllefin e madh qe kam ndaj te lartepermendurve uroj qe kjo nisme e re , kjo rilindje te behet shprese e ringjallje per te i dhene fryme e kuptim jetes per femijet tane qe i kane syte te e ardhmja dhe deshira e tyre per te jetuar te lumtur .

Komentoni