Vdes Ali Ahmeti i “Kafeneja Jonë”

Ka vdekurpaprtmas  aktori i njohur kosovar, Ali Ahmeti. Ai ka ndërruar jetë në moshën 66 vjeçare pas një sëmundje të rëndë, me të cilën u ballafauqa për një kohë të gjatë. Aktroi Ahmeti njihej për një sërë rolesh, dhe së fundi ishte aktual me rolin e Elezit në serialin e njohur “Kafeneja Jonë”. Ai është babai i Shpend Ahmetit, nënkryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje.


Nuk ka komente

Bëhu komentuesi i parë!

Komentoni