Tirana feston fitoren e Bashës

 

Dhjetëra simpatizantë të Partisë Demokratike (PD), me flamuj të kësaj partie dhe të Bashkimit Evropian (BE), kanë marshuar gjatë orëve të vona të natës së mbrëmshme në rrugët e Tiranës.

 

Në bulevardin Dëshmorët e Kombit kanë parakaluar duke nisur që nga mesnata e së martës, disa dhjetëra makina ku disa të rinj mbi to, me flamuj të PD-së, me bori dhe me thirrje gëzimi, kanë manifestuar gëzimin për shpalljen e Lulzim Bashës zyrtarisht nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), fitues i postit të kryetarit të Bashkisë së Tiranës.

 

Policia Rrugore, herë pas here ndalon automjete duke bërë verifikim të personave në to, në përpjekje për të mbajtur nën kontroll situatën.


Nuk ka komente

Bëhu komentuesi i parë!

Komentoni