Legjenda e Barcelonës Hristo Stoichkov para ndeshjes finale të ligës së kampionëve mes Barcelonës dhe Manchesterit ka thënë se në këtë ndeshje anglezët nuk do të kenë gjasa.

>>Barcelona është për mrekulli në lojën e vetë dhe vështirë ti nxjerrësh nga ritmi,aty luaj tre futbollistët të cilët nuk do ti kisha vecuar për nga kualitetet si ,Xavi,Messi apo Iniesta. Me kë do që të luaj Barça,ata gjithmonë e luajnë lojën e vetë pa kurfarë kompleksiviteti>> ka përfunduar Hristo Stoichkov.

SHPËRNDAJE