SPANJË, Barça ''humb'' kampionatin në Espanyol

Derbi i Barcelonës mes Espanyol dhe katalanasve të Pep Guardiolës përfundoi në barazim 1-1, një rezultat ky që i shkon përshtat Realit të Mourinhos pasi diferenca mes tyre dhe Barcelonës tashmë shkon 5 pikë.

Edhe pse ka shënuar e para me Fabregas në minutën e 16, Barcelona ka humbur shumë raste të tjera duke mos arritur të thellojë rezultatin ashtu siç bën me skuadrat e tjera.

Atëherë kur u mendua se ndeshja do të përfundonte me fitoren minumale të katalanasve, Vazques shënoi golin e barazimit për Espanyol dhe vulosi rezultatin e këtij derbi.

Tashmë madrilenët shkëputen sërish në luftën për titullin kampion në Ligën BBVA. Real Madrid fitoi 5-1 ndeshjen ndaj Granada në Santiago Bernabeu.

Karim Benzema ishte ylli i takimit me dygolëshin e tij.


7 Komente

 1. Banny, January 9, 2012:

  liga osht e gjat sdihettt

 2. Di Maria, January 9, 2012:

  Taniiii Kush do ta ndal Realin<3

 3. erald, January 9, 2012:

  sjam tifoz as i barces as i realit po te themi ate qe eshte. ka kampionat akoma.

 4. BENI>CR7, January 9, 2012:

  REAL MADRID <3

 5. baba Rexhepi, January 9, 2012:

  ia fusni kot, se deri ne mbarim te kampionatit ka shume ndeshje. Keshtu qe nuk do e jepja Realin shume favorit, pasi dhe Barca ia tregoi vendin ne ndeshje direkte 🙂

 6. ardi, January 9, 2012:

  o barqa prap se prap ke me fitu kampionatin

 7. cr7♥, January 9, 2012:

  hahahahah barca losser

  Hala Madrid ♥

Komentoni