Shqiptarit, qe u shkaktoi vdekjen 4 francezëve, 21 vite burg

Alessandria, 22 korrik 2012, NOA-U dënua me 21 vite e 4 muaj burg në gjykatën e shkallës së parë, përveç heqjes së patentës dhe gjobave sipërmarrësi shqiptar, 37 vjeçari Ilir Beti i cili me makinën e tij shkaktoi vdekjen e 4 francezëve si dhe plagosjen e një të katërti.

Beti i cili ecte me shpejtësi të madhe i dehur dhe në drejtim të kundërt në autostradë në 13 gusht të vitit 2011 shkaktoi vdekjen e 4 të rinjve francezë, ndërsa një tjetër mbeti i plagosur.

Policia italiane tha se makina e shqiptarit, një Audi Q7, po ecte në kahun e kundërt në zonën Ovada në Aleksandri, në afërsi të A7 dhe A27 në kohën që përplasi fatalisht të rinjtë, raporton noa.al.

Fillimisht ai u përplas me një Peugeot dhe më tej me makinën e të rinjve francezë, një Opel Astra.

Policia tha se drejtuesi shqiptar i Audi Q7 që po shkonte në Xhenova, kishte konsumuar alkool, tre herë mbi mesataren e lejuar për drejtim automjeti.


1 Komente

  1. BlertonBashota, July 22, 2012:

    Kjo ka mund te ju ndodh edhe vet ndonje italiani apo francezi e ku ta di un mirpo ne e kem nje te keqe qe nuk mund ta harrojm kurr pse mundohemi ti fajsojm vellau vellan e ta mbrojm tjetrin kjo esht pak e tepert 21 vjet burg po ta pyesim zotrin ne fjal nuk esht ne gjendje te ta jap nje pergjgjje nuk besoj qe nuk ka ndjenja njeriu qe te mos ndjej asgje per te vdekurit  un mendoj qe ky djalosh do te bente qmos qe edhe ai te jet mu si kur te vdekurit a mundet njeriu te vras dikend dhe te jetoj un them qe jo ket mund ta bejn vetem shkijet 

Komentoni