S’PATA QARE PA RREH MAGJUPIN SE MA PAT RREH ASLLANIN

S’PATA QARE PA RREH MAGJUPIN SE MA PAT RREH ASLLANIN
Kishte qelluar Ramadan Shabani ne nje ode te burrave, por aty kishte qene edhe vellai i tij, Asllani.
Dhe Asllani (vellai i Ramadanit), jo bash i mençur, kishte pas folur shume.
Veç fliste se si i kishte rrahur njerezit, duke u paraqitur keshtu trim i madh.
Dikur i thone burrat Ramadanit:
-O Ramadan Shabani, e paske vllaun trim t’madh! Paska rreh shume njerez! Po ti Ramadan a ki rreh naj njeri?
-Ramadani po u thote:
-Po, une e kam rreh ni here ni magjup.
-Qysh Ramadan me rreh magjupin… ti burr pleqnar?
-Ehhh more burra! S’pata qare pa rreh se ai magjupi ma pat rreh qet Asllanin, tha Ramadan Shabani.
Asllani uli koken e nuk ju degjua zeri ma.

 

Ne nje avion po udhtonin nje hoxhe , nje fmi , Sali berisha , Ismajl kadare dhe Lorik Cana
Komandanti i njoftoi se avioni do shperthente dhe duhej te hidheshin me parashute , por problemi ishte se u dha vetem 4 parashuta
dhe ata ishin pese . Loriku merr nje parashute i pari dhe thote , me vjen keq por une e meritoj se pa mua kombtarja e futbollit ska kuptim
dhe hidhet , pastaj kap parashuten Sala dhe thote , une jam i pari i vendit , pa mua do kalojme ne krize qeveritare , pastaj kam dhe autostraden e
Elbasanit per ta mbaruar , me vjen keq dhe hidhet .
Kadare kap nje parashut dhe thote , une do hidhem se dua te jetoj dhe pak me shprese mos marr çmimin nobel se e kam fiksim dhe hidhet .
Ngej hoxha dhe femia . Hoxha i thote fmis , merre parashuten qe ka ngelur dhe hidhu se ti ke jeten perpara , kurse une kam hedhur pas kraheve te shumten .
Jo jo pa problem ja kthen çuni , kan ngelur dhe dy parashuta se xhaxhi Sali mori çaten time te shkolles .

 

Hajni dhe policia

-Një mëngjes një hajnit i troket dikush në derë. Hajni afrohet tek dera dhe bërtet: Kush është?
-Zëri pas derës përgjigjet: Policia!
-Hajni i pyet: Çfarë dëshiron?
-Polici përgjigjet: Deshëm të flasim pak!
-Hajni i pyet prapë: Sa veta jeni?
-Polici: Dy!
-Hajni: E atëherë flisni me njëri-tjetrin pra!

Kulleri në varrim

– Ka qenë një kuller prezent në një varrim.
Gjatë varrimit, atë po e telefonon një shok i tij dhe po e pyet se ku është. Kulleri i përgjigjet: – Qe be jena tu e mbjellë një njëri.
Kam parë një ëndërr

Po i thotë i biri babait të tij: Baba, mbrëmë kam parë në ëndërr që ti m’i jepje 50 euro. Babai: mirë biri im, shpenzoj të gjitha, asnjë mos ma kthe.

Nxënësi i pafajshëm

Sapo hyn nxënësi në klasë e pyet mësuesen: – Mësuese a dënohet njeriu për diçka që nuk e ka bërë?. Mësuesja: – Jo asnjëherë. Nxënësi:- Eh mirë pra, shpresoj se nuk do të më dënosh që nuk i kam bërë detyrat e shtëpisë!.

Dajaku!

E pyet shoku shokun e tij: Pash Zotin si i edukon ti fëmijët, me dajak apo me fjalë të mira?. Po natyrisht, me fjalë të mira e të ëmbla, i përgjigjet ky. E me dajak?, e pyet tjetri. E përdori edhe dajakun nganjëherë, por kryesisht për vetëmbrojtje!

Duke shikuar olimpiadën

– Njëherë, Burri dhe gruaja ishin duke shikuar olimpiadën në TV, garën e vrapimit. Gruaja e pyet burrin: Pse po vrapojnë këta?. Burri: Sepse i pari fiton 10 mijë euro. Gruaja: I pari paska arsye, por këta të tjerët jo!.


1 Komente

  1. lola, August 18, 2012:

    o m g

Komentoni