Rasti i Murat Jasharit, reagon edhe Zvicra

Bernë, 20 prill -Tentim-vrasja ndaj avokatit Azem Vllasi nga Murta Jashari i ndodhur me 13 mars te ketij viti në Prishtinë ngjarja tashme ka kaluare dhe kufijte e saj.  Agjencia  e lajmeve “Presheva jonë” ka mesuar se dosja e  Murat Jashrit eshte duke u trajtuar tashmë edhe nga autoritet zvicerane, na te cilet Prishtina zyrtare ka kërkuar ndihme permes një letre tri dite pas ngjarjes.

Për rastin e Murat Jasharit, Berna ka pranuar një letër nga Kosova. Kërkohet ndihmë nga Zvicra

Agjecia e lajmeve “Presheva Jonë” ka mesuar nga autoritetet zvicerane se Zyra Federale e Drjetesise më 16 mars 2017 ka marrur nje leter nga Prishtina ku kerkohet ndihmë në lidhje me personin ne Murat Jasharin. Zyra e Minsitstrise Publike e Konfederates eshte duke u marrur me rastin ne fjalë. Do theksuar, se i Jashari ka jetuar dhe vepruar me vite te tëra ne Zvicër fillimisht  si anetare i LPK-së.

 


2 Komente

  1. ilir salihu, April 20, 2017:

    un mendoj qe murat jashari esht argat i serrbis por i ka edhe ne kosov e dijaspor ata lpkajcat e vet ne kry me ibrahim kelmendinesht turp per vllaun e komandant kumanoves vllau i tij te gjendet ne nji thes me kta njez qe nuk ja duan te miren shqiptarve un nuk jam dhe zdu te jem avokat i askuj por nuk besoj qe azem vllasi ban pjes ne tradhtart e popullit shqiptar ne ish jugosllavi duke par perpilimin e asaj liste neper mjete te informimit disa njerz ne te un dyshoj qe kjo list u be brenda ne kosov dhe mu ne ket list jan njerzit qe e ben listen per tju qit popullit hi syve un nuk kam besim ne njerzit e lpks qysh nga atentatet ne perendim ndaj vllazerve gervalla e zeka e pastaj ne vrasjen e kolonel ahmet krasniqit e deri te kolonel tahir zemaj kto porosi per likfidim te tyre jam i sigurt qe vin nga steti terorist serrb dhe akoma ka mbeturina ne mesin e shqiptarve qe punojn kunder interesave shqiptare ne favor te okupusit serrb kjo vertet esht per gjdo denim andaj kjo organizat si e qujn kta nuk besoj qe esht naj organizat patriotike perkundrazi.

  2. MILAZIM, April 21, 2017:

    Po qfar organizat patriotike? me sulmu nji Advokat 70 vjeqar, po ky far brumi Rrustofell ,senuk ju ka mbet rrug tjetur vetum me ba lista për likfidim .Për qudi për popullin anë e mbar globit qfar bilmeta kish pas populli ! mjer toka që po i mban !!!!!!

Komentoni