PRESIM OPINIONIN TUAJ: VOTUESIT E EUROVISION-it ISHIN KORREKT ME SHQIPTAREN RONËN APO JO ?

EUROVISION: Sipas votimit gjeopolitik RONA E PESTA – Suedia fiton ( VIDEO )

 

Për redaksinë e agjenecisë sonë u pa qartë se votimet e mbrëmshme ne Eurvision jo vetëm se ishin gjeopolItike , por edhe tendeNcioze dhe të njëaNshme ku sllavët (sikur me ato plakat ruse) mbaheshin mes veti, kurse pererendimi civilizues u duk me korrekt, siq u pa me Zvicrën, e cila dha 12 vota shqiptares Rona.
NJË PYETJE ME NJË SURPRIZË PËR JU LEXUESË, VIZITORË-e TË NDERUAR …
bëni LIKE poshtë për të vazhduar lojën, konkursin me ne…
[wp-like-locker]PO JU, MEDONI SE VOTIMET ISHIN KORREKTE DHE I NYYË NË HAK KËNGËTARES SONË RONA NISHLIUT DHE SIKUR T’MOS ISHIN VOTIMET KUTURU TË VENDEVE SLLAVE DO TË ZINTE VENDIN E PARË ?
Pra, përgjgijet i presim në redaksinëe agjencisësonë..poshte te komentet. Mos harroni se komentet me të  ira, dm th më korrekte do t’i botojmë..Nëse dëshironi na e dërgoni edhe një foto e botojmë bashkëme të.juflamdnerit për bashkëpumim !
REDAKSIA

Rona Nishliu është renditur e pesta në edicionin e sivjetmë të Festivalit Evropian të Këngës – Eurovision që u zhvillua në Baku të Azerbajxhanit.

Kënga “Suus” grumbulloi 146 pikë, dhe kështu regjistron rekord, si kënga me pozicionimin më të mirë në histori të Shqipërisë në këtë eveniment evropian.

Sikurse në natën e parë gjysmëfinale edhe në mbrëmjen kryesore të kësaj gare, përfaqësuesja e Shqipërisë bëri një performancë mahnitëse dhe mjaft emocionale, ndërsa këtë e dëshmuan edhe njëherë ovacionet e publikut gjatë kohës kur ajo interpretonte.

Sido që të jetë, edhe në këtë edicion vazhdoi politika e votimit të shteteve fqinje, megjithatë vendi që zuri Shqipëria është për t’u admiruar. [/wp-like-locker]


7 Komente

 1. Naim Av, May 27, 2012:

  Mali. ok
  o nuk ja ka vle me votu Rone me at kang trishtuese  se pse nuk ishte kang por nje bertimi apo ulurim si e bishies te eger, bre qysh si ka ardh marre te shretes me dal me hap goje si lop  kang ma te te keqe dhe mate flliq  hale nuk kom ndegju na ka ba hor eshkreta ne Azerbeigjan  turp turp turp. me te pamje si nje dhampiri qe ish dal u kan rrezik  femijet me marr trauma ngakjo  kjo kangtare bish   hup se nuk je ti per me perfaqsu dikon mj qyqe po veq sa mi ba hor je hup hup hup mus te sheh kush  mo qe ekzizton po lop.krejt keto fjal te takoin ty Rona Nishliju qe mbar ike taku nje lope apo me than nderyshe  nje bishe te eger qe uluron  e kush e degjon tutet, un as vendin e fundit nuk ta kisha dhan, po sedi perse i vlersoi aq shum kanget me te keqe si ka qen kanga e rones

 2. Ola Vula, May 27, 2012:

  marreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee per ty naim shka je ka fol

 3. MotherFUCKER, May 27, 2012:

  O NAIM gjysa, une t’isha si ti qitash isha dal kom kom en dugoj t’ulltijave edhe e kisha ble ni ullti edhe isha kadal dale en shpi mes mem pa kush edhe ja kisha shti vetes en goje edhe e kisha ngre komzen, ti as en otpad tkerreve nuk shitesh bre djal, zoti u kallxu shum bujar me ty met pru en kit bote bre djal, ajt rrushi dajes futja gjum edhe mes u kfill deri sa tdel dollari en kosov en perdorim 

 4. krenar krenari, May 27, 2012:

  Mendoj se  nuk ka qen per vend te par,pasi qe nuk ka qen ritmike kjo e ka pengu,ndersa sa i perket votimit u pa qart qe sllavet,prosllavet dhe shtetet skandinave ndihmuan njera tjetren vetem se kan miqesi ndershtetrore edhe duhen si popuj.Po sido qe te jet Rona ka tregu potecncial dhe ka dhen ni pasqyr te mir per Shqiperin. 

 5. Ponja, May 27, 2012:

  qa jan kto komente palidhje kshtu aj qe din qka esht muzika kanga e rones super u kan bravo rona shum me ke  pelqy te lumt

 6. Mrekulli do ishte po të ishte vendi i parë  por vendi i parë por do binte edhe përgjegjësi të mëdha dhe nga aspekti  financiar do ishte shumë i vështirë dhe i shtrenjtë për t´ u organizuar Eurosong-u 2013 ne Shqipëri. Vendi i dytë do ishte ideal edhe famë, krenari me shumë edhe kursim. Vendi i pestë tregon qe Rona ka qenë per vend të parë sepse gjithmonë për ne duhet të jemë për noten 10  që të mund të marrim 5. Por definitivisht ishte sukses edhe në vendin e 5-të sepse vitin e ardheshëm Shqipëria do të ketë të garantuar pjesmarrjen në FINALE të Eurosong-ut 2013 pa konkurrencë. Kjo është fitore, famë, mrekulli, dhe kohë e artë deri të lulzojmë edhe me vrullshëm ekonomikisht në të gjitha trojet shqiptare. Gëzuar shqiptari kudo që jeni:) Urime dhe faleminderit Rona.

 7. Bieshisot_01, June 6, 2012:

  Un besoj se kenga e rones vertet eshte trisht per ta degjuar Sa her qe e degjoj ndoshta edhe perlotem po gjithsesi besoj se kjo kenge eshte shum interesante dhe mbi Te gjitha unike un per vete skam degju nej her ksi keng emocionuse qe Te ngerthen me emocione dhe te Ben pervete…

Komentoni