Policët e rremë grabitën bashkatdhetarët

Në Kosovë të martën rreth orës 22:00, ka ndodhur një rast i grabitjes, në rrugën Shtime-Ferizaj, përkatësisht në fshatin Lloshkobare.

Çifti bashkëshortor, R.C. dhe R.C, janë plaçkitur nga persona të panjohur, të cilët dyshohet se janë policë të rremë. Derisa me veturën e tyre këta bashkatdhetarë po ktheheshin nga Zvicra për pushime në vendlindje, papritmas u vjen pas një veturë me dritën vezulluese të aktivizuar.

Duke menduar se prapa tyre është policia, viktimat janë ndalur dhe sipas deklaratës së tyre, nga vetura kishte zbritur një person me bateri dore dhe jelek reflektues.

Njeri nga rrëmbyesit kishte dalë nga ana e pasagjerit, ku ishte ulur bashkëshortja. Përkundër rezistencës, viktimës i është marrë çanta. Pas kësaj, rrëmbyesit ishin kthyer me veturën e tyre në drejtim të Shtimes.

Sipas deklaratës së viktimës, bashkë me çantën i janë grabitur dokumentet personale dhe ato të udhëtimit, një stoli ari (2 lira e gjysmë), dy kartela të Mikro Bankës dhe një portofol femrash me 20 franga zvicerane.

Tash për tash nuk ka të arrestuar, ndërsa Prokuroria e Qarkut në Prishtinë, ka autorizuar Njësinë e hetimeve e rajonale që ta hetojë rastin.


6 Komente

 1. Hasan, December 29, 2011:

  Valla nuk jon kon polic te rrem po nashta polic te vertet
  se po ka shum hajna qi jon polic
  e per kto vjedhje prej policis i ka fajet qeveria

 2. Dardan, December 29, 2011:

  jo ploic te rreme po polic te verte , ose jan kon hajna ne bakpumin me policin e kosoves, ku paten me i marr ata uniformat e policis e kerrin e policis , ku paten me marr , po jan tuj bashkpunu krejt qeta hajnat me polic

 3. besi, December 29, 2011:

  Pom vjen shum interesant pse po gjykoni pa kurfar fakti, shum e vertet qe ne kosove nuk ka ligj dhe po ndodhin sene qe ndoshta nuk na kan ndodh kurr me pare,un vet jam ne gurbet edhe pom vjen shum shum keq per familjen qe i ka ndodh rasti po ndit sodit gjithqka blihet me pare edhe nuk osht zor dikush me pas ni golf 5 e me ble ni drit tkaltert vezulluse e jelek reflektues e bateria e qdo sen po ishalla do zoti e i kapin policia se ne dit sodit shum veshtire ti besohet dikujt.

 4. agim, December 29, 2011:

  per te ardhur keq per rastin po te gjykohet eshte heret, ne radh te par kjo te ben te pa sigurt qe edhe nese policia te kerkon te ndalesh qe te ndalosh duke marr parasysh ket rast, po une ju kisha be apel te te gjith bashkatdhetaret qe ne asnje menyr mos ndaloni makinen ne vende te pa sigurta nese edhe ju kerkon policia ta ndaloni perderisa e dim qe ne vendlindjen ton Kosove ende ka shume pa suguri ne keso rrethanash po edhe nese ndaloni te jeni te sigurt per veprimet qe beni , une personalisht jetoj jasht Kosove edhe udhtoj per ne kosoe per gjdo vit po policia e Kosoves jan shume te sjellshem nese ju silleni si duhet une jam ndaluar disa her po pa asnje problem,

 5. Gazi, December 30, 2011:

  mua nuk mundet me më bind askush se kanë qenë policë shqipëtar të Kosovës,unë besojë se kanë qene hajna te cilët do të nxinën në flagrancë nëse vazhdojn të përsërisin veprime të tyre qyqare.

 6. hajdar, January 12, 2012:

  ku shkijet edhe motrat jau kapshin ju thojshit ok,tash ju dokrn gjith qka e keqe prej vllezerve tjuv

Komentoni