Për terrorizëm Hysen Sherifi dënohet me 45 vjet burg nga SHBA

New Bern, SHBA –  Shqiptari 27 vjeçar nga Kosova me origjinë Gjilani Hysen Sherifi me leje të përhershme qëndrimi në SHBA është dënuar me 45 vjet burg për rolin që ka pasur në zinxhirin terrorist në SHBA e në mesin të dyshuarve është edhe të edhe kosovari tjetër Bajram Asllani.

Bashkë me Hysen Sherifin janë dënuar edhe Ziyad Yaghi, 23 vjeëar me 32 vjet burg dhe Mohammad Omar Aly Hassan, 24 vjeçar me 15 vjet burg. Të dy këta janë me origjinë arabe dhe me shtetësi amerikane.

Gjyqi amerikan ën tetor e kishte shpallur fajtor Sherifin për planifikim likuidimesh jashtë dhe për përkrahjet terrorizmit.(Koha.Net)


2 Komente

  1. Dani, January 15, 2012:

    Jo 45 vjet me burg,. por me vdekje,ket PIS

  2. perparim, January 16, 2012:

    nuk eshte vetem ky pis por jane disa qe duht te denohen me vdekje sepse skane as nje lloj vlere me kombin shqiptar ,shqiptaret nuk jane kurr terrorista dhe nuk jane hakmarre me keto menyra as me serbet qe na kane vra e na kan pre,por kane luftuar me pushk ne dore me ushtrin serbe si heronje dhe kurr nuk kane vrare popullaten civile ,dhe keta funderrina ne emer te gjoja islamit mundohente kryejne veprime te tilla ne amerik .

Komentoni