Nëna e shqiptarit të therrur me thikë në Gjenevë: Biri im nuk është marrur me drogë

Disa media kanë trensmetuar se kjo përleshje në Vernier të Zvicrës vjen si “shkak i  drogës” ku agjencia infomative “Presheva Jonë” ka mësuar se e ëma shqiptgare e të therrurit me thikë, i shtirë në spital të Gjenvës ka reaguar tek polcia zvcerane dhe mediat se “djali im nuk është marrur me drogë…ju kanë informuar gabimisht ndokush..”

 

Vernier, 19 mars

Në mbrëmje e uikenidit të fundit (e shtunë) në Vernier (afër Gjenvës) dy shiptarë janë theruur me thikë, ku njëri nga ta shtrihet në spitalin kantonal të Gjenevës pasi ai sihte sulmuar tri herë me thikë në shpatull. Sipas dëshmitarëve okular, shjkruan në vazhdim “20 minutes” thika ka depërtuar 6 cm duke prekur  mushkëritë, dhe plagë tjera në shpinë dhe qafë të 20 vjecarit, kurse tjetri ka marrur plagë në vesh, thuhet në njoftimine policise gjenevase.

Sipas mediave zvicerane në atë mbrëmje disa adoloshent kremtonin ditëlindje në të cilën “ishin ftuar edhe dy persona” ku pak më vonë kishin filluar girndjet me zëra të lata dhe aty për at yshpèërlln sherri ku kacafyten me thika, ku pas pak arrinë edhe ndihma e sopejtë dhe betuar e policies.  Disa media kanë trensmetuar se kjo përleshje në Vernier të Zvicrës vjen si “shkak i  drogës” ku agjencia infomative “Presheva Jonë” ka mësuar se e ëma shqiptgare e të therrurit me thikë, i shtirë në spital të Gjenvës ka reaguar tek polcia zvcerane dhe mediat se “djali im nuk është marrur me drogë…ju kanë informuar gabimisht ndokush..”


3 Komente

 1. moni, March 20, 2012:

  s eshte aspak qudi,ska burg nevrope e edhe burgjet ma tvogla ku ska shqiptare.
  nuk eshte asgje e keqe qe jane n burg se burgjet per njerez jane po per cka jane n burg.
  eshte dashur te vdesin gjithe ata njerez ne kosove,gjithe ato vuajtje me vite te tera per ti treguar gjithe botes se cfare populli jemi se teper mire i kemi punet se cfare njerezve jemi
  turp,marre,primitivizem,popull majmun,pa kulture,pa edukate,pa shkolle,popull pa identitet e fe etj,-kjo eshte pasqyra aktuale e shqiptareve

 2. lumi, March 20, 2012:

  o zotri ti vu drejtoesh shqiptarve me keto fjal poshtruese a mos ben keta dy rinist nja akt qe as nje popull tjeter ska ber keshtu akte edhe meqense e bejn nje gje te till nje njarje qe vetem shqiptari e ben nuk shprehet keshtu si ju zotri njeri per popullin e vet ndoshta ju jeni nje person prej ktinve akuzave çka va hedh shqiptarve.

 3. MitatOsmani, March 21, 2012:

  Moni, mos perfshij shqiptaret me nje thes, ata jane shume, edhe une jam shqiptare… sherri mund te plase kudo, edhe nder zviceriane por, POR, nuk perfshihet kurre nje popull. Une e pranoj qe shqiptaret nuk jane Engjuj por nuk jemi…JO nuk jemi si thua ti!

Komentoni