Ekipi i kombëtares do të ballafaqohet me ekipin e Zvicrës në stadiumin e Lucernit “Swissportarena“,  më 11 shtator të keë viti duke filluar nga ora 20.30, njofton ajencia informaitve « Presheva Jonë » nga Zvicra.

 

Luzernë, 27 prill

 

Kombëtarja  Shqiptare ndeshjen e radhës të vlefshme për kalifikimet në botëroron e ardhshëm, takohet me kombëtaren zvicerane. Ndeshja do të zhvillohet më 11 shtator, në stadiumin e  Lucernit “Swissportarena”, me fillim në orën 20.30. Ndeshja mes Shqipërisë dhe Zvicrës do të ejtë e para e luajtur në Lucern në mes të dy kombëtareve, pas vitit 1985, kur në stadiumin e mbuluar nga dëbora, ekipet  dolën me rezultat  1:1

SHPËRNDAJE