Ministri serb Markovic, sygjeron shqiptarët e Luginës, leni emrat e shiptarëve, merrni ata serbë

Dmth sipas minsitrit serb Markovicka shqiptarët e Luginës së Preshevës nuk duhet me përdor emrin e Skenderbeut që cliroi ballkanin, por duhet vënë ata që prenduan ta okupojnë ballkanin Cara Lazart, Karadjordevicat e dei tek ata që vranë e okupuan Kosovën dhe shqIptarët Milosevicat, Andricat, Arkant, Pordhant etj..


18 Komente

 1. Shqyptar, February 8, 2012:

  Kryqi me kryqin, kane thone gjithmone, pleqt e mençur, e ne muslimanët shqiptarë, po ua pamundesojme shkijeve realizimin e enderres per shkini t’madhe, aty ku ka nje varr serb, dmth, me kryq, edhe emri qofte shqip, ajo eshte toke serbe, e te ne shqiptarët muslimanë, kjo politike shfarosese s’pi uje sepse ne kemi gjysmehenen ne varret tona, per te deshmuar se kjo eshte toke shqiptare, e jo serbe, qysh pretendojne ata ne baze te kryqave, e tash, ta shohim se kush qenkan me kombëtarë, ne shqiptarët muslimanë, apo ju shqipfolesit me kryq qe, per dallim prej nesh, vellezer i keni shkijet kryqali. Jam krenar qe jam Musliman Shqyptar!

 2. perparim, February 9, 2012:

  GJergj Kastrioti e cliroi ballkanin nga turqit o {shqyptar} injorant,por ne duhet te shkruajme emrin e heronjve tane kombetar shqiptar pa dallim feje dhe jo emrat e fetareve injorant si puna jote,meso pak histori se me ke dhe kunder kujt luftoi Skenderbeu.

 3. perparim, February 9, 2012:

  shkiet pretendojne per kryqin ne baze te padituris tende ,se po ta dije ti qe ate kryq shqiptaret e kane mbajtur 1000 vjet para se te zbrisnin shkijet nga shkretetirat e siberis,po ti sja argumenton dot se ti ka erresuar syte allahu jot dhe nuk te le te mesosh historin e popullit tend ,nuk te le injoranca islame te mesosh qe Justiniani dhe Kostandini i Madh ishin shqiptar si ty dhe te lindur ne keto troje qe shkijet ti moren me dinakri duke te veshur ty percen e islamit.

 4. Shqyptar, February 10, 2012:

  Ngo ti ndyresire kryqali, me emrin “perparim”, le te jete kjo hera jote e fundit qe ti merresh me komentet e mia, a more vesh, ti vnoje kryqin te kryte e te komte, po mu lem rahat, a more vesh, more i semure psikik, se me “shqipfoles”, si ti, sot kemi humbur miliona shqiptarë te sllavizuar e greqizuar me dhune e terror nga kryqtarët tuaj dhe fale kryqalive si ti, nga mbi 100 mije kilometra katrore, Shqypnia sot ka 28 mije, a sa kishte nen administraten turke, a e di ti a jo, se race e prishte qenke ti, as nje shka i Beligradit nuk osht ma i zi dhe ma armik i ne shqiptarëve muslimanë, se ti. Kqyru n’pasqyre, o mjeran edhe lem mua rahat, po merru me vellezerit tuaj t’kryqit qe po t’luftojne per çdo dite per t’zhbe faren tonde, he fara t’humbt, se une s’e kam nijet me u dorezu para kryqtareve si ti, po as prej atyre t’Beligradit. Jam krenar qe jam Musliman Shqyptar, e ty t’plaste zemra sot, se neser vone po m’doket. AMIN!

 5. perparim, February 10, 2012:

  O taliban i mjer ty as psikologu ska se cte bej ne gjendjen qe je ,per sqarim une po te them se nuk jam kryqali as taliban jam shqiptar ,une mundohem te sqaroj se pikerisht nga 100 mij km katror qe ishim jemi 28 mij sepse perandoria jote turkoshake o mjeran demshperbleu mbreti e shkijeve duke i falur kosoven per nusen qe i dhan serbet sulltanit ,me vone prap turqit me mbarimin e luftes se pare boterore ja dorezuan manastirin po serbeve dhe jo shqiptareve qe jetonin atje ,dhe selanikun grekerve dhe tjeter bene nderim popullsie ne kurriz te shqiptareve duke shperngulur me mijra shqiptar nga kosova e camerija drejt shkretetires se anadollit dhe duke sjelle grek nga bregdeti i izmirit ne cameri e serb ne kosov ,po keto ti o qyqar nuk i di se ske faj ti te them une se nuk te le feja islame qe te kane futur turqit me dhune,dhe historia nuk mesohet ne xhami por duke lexuar libra dokumente dhe fakte se xhamija vetem injorancen qe ke ti te jep,sa per sharjet e mallkimet te me thuash sa te duash nuk merzitem une se edi qe mut ha meti dhe jezu krrici te hane koqet ,me respekt per ju vetem per gjakun shqiptar qe ke por jo per besimin tend fanatik,dhe te uroj te mos fanatizosh dhe femijet e tu keshtu por leri te zgjedhin vete rrugen e jetes ,so po i edukove me keto koncepte do ti katandisesh si ai terroristi arid uka qe ne emer te mut ha metit do ta kaloje pjesen tjeter te jetes ne burg.

 6. Shqyptar, February 10, 2012:

  Ti shejtan, po n’forme njeriu, s’je kurgjo ma shume se nje plehre, bir shkine qe di te flet shqip, po kurgjo tjeter s’ke t’perbashket me ne shqiptarët, e ti mutin haja edhe Muhamedit a.s, por edhe Isase a.s sepse ma shume s’meriton, a sa per ate se çfare u mesoj une femijeve te mi, ty s’te intereson hiç, amo bash hiç, por nje gje do t’ua ngulis n’krye patjeter, qe t’kene kujdes na armiqt si ti, e ty n’t’u dokte civilizim kjo pune, femijet tuaj çoj n’Vatikan qe t’i punojne shoket e Don Kçires, Justinianit e shejtaneve tu te tjere, po me mua mos u merr, oj bajge helmuese qe s’ia sheh hajrin as toka pjellore, se lere me dikush tjeter. MUT, MUT, MUT!!!

 7. perparim, February 10, 2012:

  vetem nga gjuha qe vjell vrer si gjarpri ,duket se sa kultur te zeze ka futur mut ha meti ne shpirtin tend ,ti pretendo sa te duash se je shqiptar por nuk je kurre vetem nje taliban me mendime te mykura islamike ne tru je .Sa per femijet e dij ku i coje ,as ne vatikan e as ne meke vetem ne trojet ilire se ate meritojne por une te keshilloj ty qe mos ti cosh te mut ha meti ,por leri te edukohen me ndjenjen kombetare qhqiptare dhe jo turke e arabe.

 8. perparim, February 10, 2012:

  shif si e ka emrin pejkamberi jot MUT ha met.

 9. Shqyptar, February 11, 2012:

  Mu po m’vje marre prej teje dhe prej sojit tuaj, edhe femijet e mi do t’i edukoj te turperohem prej teje dhe sojit tuaj, bile-bile, edhe te shtojne kujdesin ne maksimum, prej elbesirave si ti, e ty shkijet t’adhshin hakesh! E ty po t’le t’shijosh mutin e profetit Muhamed a.s, sepse kurgjo ma shume s’meriton prej tij, bile edhe felliqerisa e tij, per ty do t’ishte dhurate e madhe, fale Allahut qe jeni pakice dhe si te tille viruse qe jeni, edhe s’merreni vesh se perndryshe, qysh neser do t’sllavizoheshim e greqizohem, per sa shqiptarë jeni ti dhe qelbesirat si ti sepse ju jeni e zeza e madhe e kombit shqiptar. Qelbesire me afat t’skaduar je ti, asgje me shume dhe si i tille, une s’kam kohe t’humb me te piset si ti. Fara t’humbt, inshaAllah, Amin!

 10. perparim, February 11, 2012:

  vetem fara e shqiptarit nuk humb kurre,por shqiptarit te vertet si une dhe jo si ti qe je talibanizuar ,ti me vjen keq por nuk je me shqiptar vetem arab turk mund te jesh,dhe tani ule koken dhe ktheje bythen nga mut ha meti. Uroj qe femijet e tu mos u befshin kurre si ti,dhe per ty do te doja te kthehesh shqiptar prap por eshte teper vone mut ha meti ta ka pjerdhur mendjen e semure qe ke.

 11. Shqyptar, February 11, 2012:

  Une jam krenar qe jam Musliman Shqyptar, a ty t’vje marre prej vetvetes, por edhe mua prej teje, prandaj edhe distancohem nga çdo gje qe me lidhe me ty, çkadoqofte ajo, e sa i perket kombit e fese, ti s’i perket asnjeres prej tyre sepse je shka i shkines qe di te flas shqip dhe kurgjo ma shume. U pjeksh n’Xhehenem, inshaAllah, Amin!

 12. perparim, February 12, 2012:

  taliban idiot te kam then 100 here qe mut ha meti dhe xhenhemi jot te ha koqet jo te pjek.

 13. Shqyptar, February 12, 2012:

  Qelbesire bythe, jep komentet e tua te ndyra mbi shkrimet ne fjale, e mos u merr me te miat sepse une dhe ti dallojme si nata (ti) me diten (une), sepse perderisa ti jeton n’erresire, une po e shoh driten e Allahut Udhezues, ate drite qe ty t’i ka çorru syte, shkerdhate, merru me vetveten o mjeran, e lem mua dhe te tjeret si une ne paqe e rehati, mos na e humb kohen me shume vlere, duke u marrë me derra te piste si ti.

 14. perparim, February 12, 2012:

  ca driten e allahut po shikon o taliban driten e bores qe po te ftof bythewn po shef o idiot ,ku eshte allahu jot te mbroi o itrash ,nuk po e shef se cte ben natyra 10 jet te pafajshme mori ortaku,se shikoni driten e allahyt [erresiren] domethen,dhe nuk shikoni driten e shkences qe ti beni shtepit ne terren te mbrojtur dhe te forta qe te perballoi reziqet e natyres ,o itrash se jua ka pjerdhyr mendjen mut ha meti,o dru me pre.

 15. perparim, February 12, 2012:

  po habitem te them te verteten me mendimet e tua sa i vonuar qe je,uroj qe mos te ket te tille si ty ne preshev,bujanovc e medvegj,se do te na vij turp qe ekzistojne njerez te tille.

 16. perparim, February 12, 2012:

  une nuk te kam perdorur kurre fjal imorale se nuk ma lejon morali im njerezor,mut ha meti jot te lejon te perdoresh gjuh te tille

 17. perparim, February 12, 2012:

  te kam shar mut ha metin por jo ty,idiotizmin ta kam thene per ate qe ke ne konceptimin e gjerave.

 18. UJORI, April 17, 2012:

  PO A E DIJIN KETA SERB SE 78 DIT KAN HANGER BOMBA PREJ NATOS ADIJIN KTA SETURQIA JU KA QI RP[T ADIJIN KTA SE SERB QE EDHE HITLERI JU KA SHERDHY ROPT NA JENA GJAK SHQIPTARE SHQIPTAR JENA LIND DHE SHQIPTAR DOTE VDESIM ME EMRA PA MBI EMRA SE PSE JU JENI POPULL KURVA MA POPULL KURVA SIKUR SHKIJET NUK KA KTA       
   SEPSE SERBET JAN RRAC E KEQE JAN MAGJYP TE ARDHEN PREJ KARPATEVE RUSE EDH EUKRAINASE KTA  JAN NJERZ BARBAR                                                                                                                                                                                                         

Komentoni