Majlinda: Humba pasi u nguta

Xhudistja pejane, Majlinda Kelmendi, e cila një ditë më parë dështoi të siguroi një medalje, ka falënderuar të gjithë për përkrahjen, ndërkaq thotë se humbi pasi u ngut.

Majlinda Kelmendi, e cila përfaqësoi Shqipërinë në xhudo në kategorinë deri 52 kg, ishte vlerësuar shpresa më e madhe e Shqipërisë për të fituar medalje. Por ajo pësoi në 1/8 e finales nga Christianne Legentil. Përkundër disfatës Majlinda konsiderohet krenaria e sportit shqiptar. Ndërkaq pas humbjes ajo nuk e fshehu zhgënjimin. Derisa për mediet shqiptare e ka deklaruar: “I falënderoi të gjithë që më përkrahën. Humba pasi që u nguta dhe më vjen shumë keq për eliminimin”, tha ajo. Majlinda më pas shtoi se kjo humbje i kushtoi pas dëshiroi të përfundoi para kohe këtë përballje. “Dëshirova ta përfundojë sa më parë ndeshjen, e papritmas pësova. Kjo më kushtoi me humbje”. Majlinda është pritur nga zyrtarët më të lart të shtetit të Republikës së Kosovës, me në krye, kryeministrin Hashim Thaçi.


Nuk ka komente

Bëhu komentuesi i parë!

Komentoni