Kurti nga "Vetvendosje" i dergon ngushllime ambasadorit belg në Prishtinë

Telegram ngushëllimi 

Prishtinë, 15 mars 2012

Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti, në emër të Lëvizjes VETËVENDOSJE! dhe në emrin e tij personal, i ka dërguar ambasadori belg në Kosovë, z. Pascal Gregoire, ngushëllimet më të sinqerta për tragjedinë që ndodhi dje në Zvicër ku humbën jetën 28 persona, ndër ta edhe 22 fëmijë.

“Në emër të Lëvizjes VETËVENDOSJE! dhe në emrin tim personal  ju shprehë ngushëllimet më të sinqerta Juve, familjeve të viktimave dhe popullit belg. Në këto çaste dhimbjeje dhe pikëllimi, urojmë të gjeni forcën dhe kurajën për të përballuar humbjen tragjike për ju dhe vendin tuaj.”

Albin Kurti
Lëvizja VETËVENDOSJE!


Nuk ka komente

Bëhu komentuesi i parë!

Komentoni