Kuriri i Beogradit: Hashim Thaçi ka gjak serbi

Beograd, 4 korrik – Është e besueshme apo jo, por mediet serbe pretendojnë se kryeministrin aktual i Kosovës Hashim Thaçi ka gjak serbi.E përditshmja serbe e Beogradit Kurir, e cila ndjek skandale dhe ka pak besueshmëri te lexuesit, shkruan se stërgjyshi i Hashim Thaçit ishte një prift ortodoks serb, që në fillim të shekullit të 20-të u konvertua në mysliman dhe e ndryshoi emrin në Jusuf.

Kurir iu referohet gjoja disa dorëshkrimeve ‘origjinale’ që thuhet se gjenden në arkivat e kryeqytetit turk Ankara.

Siç njofton Indeksonline, lajmi është publikuar në numrin e sotëm të gazetës serbe dhe i është dhënë një vend bukur i madh në ballinën e gazetës.

Për më tepër, ato kanë bërë një fotomontazh, ku kryeministri i Kosovës është i veshur me simbolin e çetnikëve serbë, shajkaçën.

Me kësi lloj spekulimesh për kryeministrin aktual të Kosovës mbase vetëm po vazhdon tentativa për të mjegulluar edhe më shumë opinionin shqiptar, komenton portali IO.


4 Komente

 1. toni, July 6, 2012:

  Sve je moguce……..vidi da se ne radi za albance….

 2. Shpejtimhyseni_gjilan, July 6, 2012:

  Per shkijet, edhe boshnjakët jane fare e “prishur” serbe sepse jane bere muslimanë, ne shqiptarët jemi “ardhacakë”, prandaj edhe me mish e me shpirt jane munduar dhe ne vazhdimesi mundohen qe me kryqe n’duar e bekimet e popave te tyre, ta zhdukin gjysmehenen dhe me kete rast, t’i fshijne nga faqja e dheut, shqiptarët dhe boshnjakët, por kjo fare e piste dhe vertete e prishur e zullumqareve, nje gje po harron, se Allahu i ka zhduke nga faqja e dheut, te gjitha ato fise, popuj e kombe qe i kane shpalle lufte Islamit dhe Muslimanëve dhe se te njejtin fat do ta kete edhe kjo fare e çoroditur qe s’di te ngopet me gjake muslimanës, e une mos vdeksha duke e pare te zhduket kjo fare e felliqte e shkijeve, inshaAllah, Amin! Paqe!

 3. florenc, July 6, 2012:

  hehehe .zoti madh cpo na degjojn veshet.mjer kosova kush po e udheheq.

 4. florenc, July 6, 2012:

  hehehe .zoti madh cpo na degjojn veshet.mjer kosova kush po e udheheq.

Komentoni