Dacic: Munden vetem ta ëndrrojnë “Shqipërin e Madhe”

Preshevë, 19 prill  -Deklarata e kryeministrit shqiptar Edi Rama e bashkimit të Shqipërisë dhe Kosovës duke tse ka zmeruar me shume doploamtin serb ivica dacici se sa Bruselin.  “Është një tjetër konfirmim se krijimi i një platforme të përbashkët të të gjithë shqiptarëve, që paraqet kërcënimin më të madh për paqen dhe stabilitetin në Ballkan dhe në Evropë Shqipërinë e Madhe, deklaroi sot Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministrin e Jashtëm Ivica Daçiç per gazten serbe Bilc,  trasmeton agejncia  elajemeve “Presheva jonë”

 

Daçiq: Shqipëria e Madhe – kërcënimi për paqen në Ballkan

Deklarata e kryeministrit shqiptar Edi Rama e bashkimit të Shqipërisë dhe Kosovës, është edhe një konfirmim se krijimi i një platforme të përbashkët të të gjithë shqiptarëve, që paraqet kërcënimin më të madh për paqen dhe stabilitetin në Ballkan dhe në Evropë Shqipërinë e Madhe, deklaroi sot Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministrin e Jashtëm Ivica Daçiç.

“I kërkoj komunitetin ndërkombëtar, çfarë do të (Aleksandar) Vuçiç tha se e mundur bashkimi i Serbisë dhe Republikës së serbe në qoftë se të hyjmë në BE? Unë jam i sigurt se ne të gjithë dëgjuam dhe akuzoi Serbinë për të kërcënojnë paqen”, ka thënë Dacic.


2 Komente

 1. ilir salihu, April 20, 2017:

  ja mislim da je dacic i njegovi istomislenici u zabludi inace natyralna albanija je neminovna i ne samo albanija i kosovo no sfe one granice od berlinskog kongresa da se sporazumemo nije reka tek onako g nenad canak da glavni gradf srbije treba primestiti u kragujevac znaci ni beograd ne pripada srbima samo do 2035 verujem da ce gradonacalnik beograda biti albanac i to kryeziu iz porodice karadjordjevic ako bog da ziveo usa i nato albanci su naj pro usa u sfetu.

 2. fery, April 22, 2017:

  Me keqeardhje e theme Daciq , se kesaje radhe per ty , Nikoliq, Vuciq, Vulin , Djuriq, Drecun ,pedofili Irinej etj. .e per shume serb te rij dhe te vjeter, jane te rezervuar karrige qe ta shikoni perparimin e shqiptarevesi spektator pra , pse jo edhe bashkimin tone ta shikoni si spektator te vertet sepse , s keni me mund te nderrmirni asgje ne pengumin e perparimit tone sado qe angazhoni vazal shqiptar dhe sado qe angazhoni e paguane matrapaz per helmimin e shqiptareve me mallera ( miell, lengje fructal etj. ) kancerogjene dhe me afat te skaduar ..!
  Dukuri e tejdukeshme serbe nga akter dhe protogoniste te njejte qe veprojne sipas te njejtin skenar sipas shemes :
  ….ne e nisim nji tren idiotesk nga Beogradi dhe e ndalim ne Rrashke kurse ju i nxirrni jashte njisitet elitare dhe pastaj ne juve ju akuzojne Zi e me Zi , si faktor destabilizues te rajonit dhe europes dhe , keshtu faktorizohemi edhe ne dhe ju ne Bruksel dhe Ai pra , Brukseli , nga friga.na le neve dhe juve ne pushtet. Tani ju do ti jepni disa deklarata per bashkim e shqiptareve ne nji shtet , fillimisht Shqiperine me K osoven dhe ne fitojme alibi dhe shkas dhe dalim edhe njiher para kamerave si ne rastin e trenit dhe do ju akuzojne se ju shqiptaret jeni te dhuneshem , agresiv dhe faktor destabilizues kurse ne serbet do te prezantohemi si engjuj dhe viktime e shqiptareve
  Dhe keto marifete e xhevahire vijne nga te njejtit faktor serb e shqiptar , qe dhj…ne nji canak dhe hane nga i njejti canak , te porositura nga Rusija e Serbija sepse , shqiptaret gjithmone i kane gelltitur keto. gjera …per te qene edhe me te bindeshem ne ” qellimin ” e tyre , ata i japin hapesire edhe akademiket R.Qosja… pore jane te tejdukeshem dhe populli nuk po ua var me ..

Komentoni