Halimi: Ndërkombëtarët na thonë t’i drejtohemi Serbisë

Deputeti i vetëm shqiptarë në Parlamentin e Serbisë Riza Halimi thotë se përveç largimit të dëshmorëve të UÇPMB-së nga ana e qeverisë qendrore serbe, Lugina e Preshevës përballet edhe me shumë probleme të tjera.

Halimi për Klan Kosova, ka numëruar problem e që sipas tij janë të natyrës infrastrukturore, të arsimit dhe shëndetësisë.

Halimi ka kërkuar mbështetje më të madhe nga qeveria e Shqipërisë dhe Kosovës.

Por Halimi i pyetur se kujt duhet t’i drejtohen kërkesat e qytetarëve të Luginës së Preshevës, ai ka kujtuar fjalën e ndërkombëtarëve e cila sipas tij thotë se u duhet drejtuar Qeverisë së Serbisë. /Indeksonline/


1 Komente

  1. patrioti i vertet, January 23, 2013:

    Qoje ti nanen tonde ti drejtohet serbis bre nonen e shpijunave qe na morret ne qaf, ne momentin kur duhet qe te intensifikoheshin kerkesat tona ju e shujtet edhe nje her vullnetin e popullit , hupni dilni pi politike bre nonen e nones te shpijunave jav qifsha , pse nuk dulet ju ne kryje te popullit e populli mbrapa me mbrojt lapidarin ama te mira po ju vin rroget e beogradit edhe shkinat!!! hupni edhe ti edhe ragmija edhe kejt se qasi muta jeni kejt bre nonen e nonens pa jav qi mos e lasha!!!

Komentoni